poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Paprika

Další autoři: Anna Křivánková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Magický příběh začíná objevem převratného přístoje, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů a ovlivňovat je. Jeho vynálezcem je věhlasná specialistka Acuko Čiba, jejíž alterego neurčitého věku…
Magický příběh začíná objevem převratného přístoje, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů a ovlivňovat je. Jeho vynálezcem je věhlasná specialistka Acuko Čiba, jejíž alterego neurčitého věku zvané Paprika vstupuje ve fiktivních, ovlivněných snech na scénu snového příběhu, aby tam působila správným způsobem… Když jednoho dne dojde ke krádeži přístoje, neohrožený detektiv a uznávaná a půvabná terapeutka spojí své síly, aby věc získali zpět – dříve než padne do rukou snových teroristů. Podle románu vznikl animovaný thriller a taky manga komiks. Nečekanými zvraty a humornými dialogy román připomíná Murakamiho Konec světa & Hard-boiled Wonderland.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Odeon / Světová knihovna, sv. 139, Praha

Vědkyně a terapeutka Acuko Čiba se proslavila svojí převratnou léčebnou terapií. Pomocí zvláštního přístroje dokáže vstupovat jakožto krásná žena Paprika do lidských snů, ovlivňovat snící a díky tomu léčit psychické poruchy.

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Odeon / Světová knihovna, sv. 139, Praha

Vědkyně a terapeutka Acuko Čiba se proslavila svojí převratnou léčebnou terapií. Pomocí zvláštního přístroje dokáže vstupovat jakožto krásná žena Paprika do lidských snů, ovlivňovat snící a díky tomu léčit psychické poruchy. Nový postup je geniální, ale také nebezpečný - pokud se dostane do nepovolaných rukou. A právě krádež přístroje se stane hrozbou pro lidstvo, kterou se snaží Acuko - Paprika zastavit. Magický příběh plný sci-fi motivů, bizarností, černého humoru a společenské satiry vycházel na pokračování v časopisu japonské verze Marie Claire. Existuje i jako animovaný thriller a manga komiks (prezentující bišódžo fenomén - fenomén krásné dívky v japonské popkultuře).

Japonský sci-fi román o možnostech ovlivňování lidí prostřednictvím snů, do kterých lze vstoupit pomocí speciálního přístroje.

Recenze: Zpochybnitelná hranice snu a skutečnosti

Román Paprika, jenž původně vycházel v tisku na pokračování, zpočátku evokuje do jisté míry velmistra sci-fi žánru (ačkoli jeho metafyzické romány, hlavně z pozdějšího období, nesnesou jakéhokoli škatulkování) Philipa K. Dicka. Jde především o…
Petr Měrka, 10. července 2013, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Paprika:

zrušit
Originál: Papurika (japonsky)
, Vyd. 1., česky, Odeon, / Světová knihovna, sv. 139, Praha, 329 stran, ISBN: 9788020714879
TOPlist