poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Stín katedrály: božská krimikomedie

Další autoři: Pavel Růt (ilustrátor), Pavel Růt

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Pátý román spisovatele oceněného cenou Magnesia Litera. "Vstupujeme-li do katedrály, vstupujeme do jiné reality – platí zde vyšší zákony a také nároky na naši morálku jsou vyšší. Málokdo dnes…
Pátý román spisovatele oceněného cenou Magnesia Litera. "Vstupujeme-li do katedrály, vstupujeme do jiné reality – platí zde vyšší zákony a také nároky na naši morálku jsou vyšší. Málokdo dnes cítí v kostele posvátnou bázeň. Ale pod klenbou katedrály i nevěřící smekají čapku a ztišují hlas v očekávání, že se přihodí něco mimořádného." Citát nás uvádí do dějiště strašlivých událostí, jež postihnou nejznámější pražský chrám na podzim nejmenovaného roku: na zdech se objevují znamení s rohy, v zamrzlých kropenkách se zrcadlí budoucnost a v relikviářích přibývají čerstvé ostatky neznámého původu. Je jen otázkou času, kdy v chrámu zazní střelba a před Zlatou bránou poprvé zastaví pohřební vůz. Na tuto knihu volně navazuje román "Santiniho jazyk" (Argo, září 2005).

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2003, česky, Argo, Praha

Roman Rops, bývalý teolog, v současnosti spíše kunsthistorik, píše knihu a materiály sbírá v hlavní pražské katedrále. Klára Brochová je policistka, která začne vyšetřovat brutální vraždy s rituálními prvky, ke kterým postupně v této největší pražské

Pro vydání: Vyd. 1., 2003, česky, Argo, Praha

Roman Rops, bývalý teolog, v současnosti spíše kunsthistorik, píše knihu a materiály sbírá v hlavní pražské katedrále. Klára Brochová je policistka, která začne vyšetřovat brutální vraždy s rituálními prvky, ke kterým postupně v této největší pražské katedrále dochází. O konfrontaci těchto dvou postav, ale také o sporu o katedrálu, o tom, zda je majetkem lidu, státu či církve a o ztracení a znovunabytí víry vypráví autorova "božská krimikomedie". Děj se odehrává ve dvou vypravěčských rovinách, ve střetu vysokého a nízkého. Té vysoké z pohledu vzdělaného, uhlazeného Ropse a nízké, v podobě přímočaré a drsné, vnitřně čisté Kláry, životnější z obou postav. Jejich vztah a spor o katedrálu paralelně vrcholí dramatickým rozuzlením kriminální zápletky. Autor používá prvky thrilleru, hororu i milostného příběhu. Nejsilněji však vyznívá román jako příspěvek do diskuze o katedrále. Ostatně jména některých protagonistů nejsou příliš zamaskována. Přes určitou tezovitost a vyumělkovanost patří Stín katedrály spolu s romány Sedmikostelí a Hastrman jako celek k tomu nejzajímavějšímu, co česká literatura posledních let nabízí. Ilustrace a kvalitní grafická úprava včetně obálky je dílem Pavla Růta.

Román odehrávající se ve svatovítské katedrále uzavírá po Sedmikostelí a Hastrmanovi volnou trilogii gotických románů ze současnosti.

Můj názor na knihu Stín katedrály:

zrušit
, Vyd. 1., česky, Argo,, Praha, 277 stran, ISBN: 8072035088
TOPlist