poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Vojáci na železné oponě: vojáci, padlí při pokusu o přechod státní hranice, příslušníci Pohraniční stráže, usmrceni uprchlíky, a dezertéři přes železnou oponu 1948-1989

4. díl

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kniha se zabývá osudy vojáků, kteří se pokoušeli uprchnout z Československa přes systém pohraničních zátarasů, i pohraničníky, kteří měli za úkol odchodu do exilu zabránit.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Svět křídel / Svět křídel, 142, Cheb

Monografie je rozdělena do tří částí. První popisuje případy úmrtí vojenských osob usmrcených při pokusu o odchod z Československa, druhá dokumentuje osudy příslušníků Pohraniční stráže, kteří byli zastřeleni uprchlíky. Třetí část

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Svět křídel / Svět křídel, 142, Cheb

Monografie je rozdělena do tří částí. První popisuje případy úmrtí vojenských osob usmrcených při pokusu o odchod z Československa, druhá dokumentuje osudy příslušníků Pohraniční stráže, kteří byli zastřeleni uprchlíky. Třetí část přináší vybrané případy úspěšných i neúspěšných dezercí přes přísně střeženou hranici v uvedeném období. Stručná úvodní stať zasazuje události do historicko-politického kontextu, rekapituluje opatření, která byla v době totality k ochraně státní hranice používána, uvádí použité prameny. Text doprovází černobílé fotografie.

Publikace se zabývá osudy vojáků, kteří se pokusili uprchnout z Československa přes střeženou státní hranici, i osudy pohraničníků, již měli za úkol ilegálním přechodům hranice zabránit. Zaměřuje se na období let 1948-1989.

Můj názor na knihu Vojáci na železné oponě (4. díl):

zrušit
TOPlist