poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Tragické existenciály Vladimíra Körnera

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2013, česky, ARSCI / Literární věda, sv. 8, Praha

Autor úvah, literární historik Vladimír Novotný, specialista na ruskou a českou literaturu 20. století, prostřednictvím hermeneutické analýzy zkoumá díla Vladimíra Körnera v různém vývojovém kontextu, vždy s přihlédnutím k určité

Pro vydání: 1. vyd., 2013, česky, ARSCI / Literární věda, sv. 8, Praha

Autor úvah, literární historik Vladimír Novotný, specialista na ruskou a českou literaturu 20. století, prostřednictvím hermeneutické analýzy zkoumá díla Vladimíra Körnera v různém vývojovém kontextu, vždy s přihlédnutím k určité specifičnosti existencialisticky laděného vypravěčství, ať už v současné nebo historické próze. Körnerovo dílo především reflektuje existenciální situaci volby, do níž má smysl vynakládat svou energii ve shodě s výsledným rozhodnutím. Odráží příběhy, které jsou výpovědí o generaci, obsahují poselství, jež tlumočí naprostou nezbytnost se vyrovnat s tragickým řádem světa a současně nabízí svobodný odstup jedince vůči sobě samému. Uvedený mravní postoj pokládá umělec za jednu z nejnosnějších alternativ životního údělu. - Kapitoly: "Člověk a dějiny" a " K pronikání existencialismu do české prózy" odkazují na existenciální kontext české poválečné literatury, dále pak na šedesátá léta, současně také na práci Vladimíra Papouška: "Existencialisté" (2004), dílo, které reflektuje problematiku existenciální imaginace v naší próze třicátých a čtyřicátých let.

Meditace a úvahy o díle českého spisovatele a scénaristy Vladimíra Körnera, které představuje významné poválečné paradigma českého literárního existencionalismu. Záměrem je analyzovat a definovat nejpodstatnější vlastnosti a příznaky autorovy tvorby.

Můj názor na knihu Tragické existenciály Vladimíra Körnera:

zrušit
TOPlist