poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Thanatologie: nauka o umírání a smrti

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Galén - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu lesklá - 244 str. - ISBN: 978-80-7262-471-3 - Kniha.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2., přeprac. vyd., 2007, česky, Galén, Praha

Česká lékařka velmi podrobně probírá vztah moderní medicíny ke smrti, vyzdvihuje tzv. paliativní medicínu a obšírně probírá v těchto souvislostech hospice, jejich účel, funkci a zejména to, jak jsou přijímány v současném českém prostředí.

Pro vydání: 2., přeprac. vyd., 2007, česky, Galén, Praha

Česká lékařka velmi podrobně probírá vztah moderní medicíny ke smrti, vyzdvihuje tzv. paliativní medicínu a obšírně probírá v těchto souvislostech hospice, jejich účel, funkci a zejména to, jak jsou přijímány v současném českém prostředí. Nezvykle detailně popisuje poslední týdny a dny před smrtí nevyléčitelně nemocného člověka, jeho úmrtí, reakce jeho blízkých i povinnosti lékaře a posléze pohřeb a pohřbení. V souvislosti s tím se obšírně zabývá eutanazií, dále právem pacienta na důstojnou smrt a v neposlední řadě thanatologií jako naukou o smrti a umírání, nutností seznámit s ní podrobně studenty medicíny. Kniha je opatřena přílohami, které dokumentují text, seznamem literatury a rejstříky. Text tak může plně sloužit jako vysokoškolská učebnice.

Podrobné pojednání o umírání a smrti

Podrobné pojednání o umírání a smrti.

Pro vydání: 1. vyd, 2000, česky, Galén, Praha

Autorka velmi podrobně probírá vztah moderní medicíny ke smrti, vyzdvihuje tzv. paliativní medicínu a obšírně probírá v těchto souvislostech hospice, jejich účel, funkci a zejména to, jak jsou přijímány v současném českém prostředí. Nezvykle detailně popisuje poslední týdny a dny před smrtí nevyléčitelně nemocného člověka, jeho úmrtí, reakce jeho blízkých i povinnosti lékaře a posléze pohřeb a pohřbení. V souvislosti s tím se obšírně zabývá eutanazií, dále právem pacienta na důstojnou smrt a v neposlední řadě thanatologií jako naukou o smrti a umírání, nutností seznámit s ní podrobně studenty medicíny. Kniha je opatřena přílohami, které dokumentují text, seznamem literatury a rejstříky. Text tak může plně sloužit jako vysokoškolská učebnice. Pouchovv P2

Známá lékařka poprvé v české odborné literatuře pojednává vcelku o umírání a smrti

Můj názor na knihu Thanatologie:

zrušit
, 2., přeprac. vyd., česky, Galén,, Praha, 244 stran, ISBN: 9788072624713
TOPlist