poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Řekni vlkům, že jsem doma

Další autoři: Vanda Ohnisková (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Mimořádný literární debut, působivý příběh o smutku a dvou osamělých lidech, kteří znovu objeví lásku i radost ze života. Pouhou shodou náhod se stanou blízkými přáteli, aby posléze zjistili, že…
Mimořádný literární debut, působivý příběh o smutku a dvou osamělých lidech, kteří znovu objeví lásku i radost ze života. Pouhou shodou náhod se stanou blízkými přáteli, aby posléze zjistili, že člověk někdy neví, koho ztratil, dokud ho „nenajde“.

Píše se rok 1987 a June Elbusová má čtrnáct let. Je uzavřená a nedůvěřivá, těžko se jen tak s někým spřátelí, nedokáže vyjít ani se svou starší sestrou. Na celém světě existuje pouze jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno Juneina matka dokáže vyslovit jen šeptem, a dívčin svět se převrátí vzhůru nohama.

Román je především příběhem o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i bolestí a ztrátami, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, V Brně

Čtrnáctiletá June Elbusová prožívá dospívání, tedy velmi náročné životní období. Díky své uzavřenosti nemá žádné přátele a těžko vychází i s vlastní rodinou. Jediným jejím přítelem a důvěrníkem se tak pozvolna stává strýček Finn, svérázný uznávaný malíř.

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, V Brně

Čtrnáctiletá June Elbusová prožívá dospívání, tedy velmi náročné životní období. Díky své uzavřenosti nemá žádné přátele a těžko vychází i s vlastní rodinou. Jediným jejím přítelem a důvěrníkem se tak pozvolna stává strýček Finn, svérázný uznávaný malíř. Ten však umírá na jistou záhadnou nemoc, o níž se mluví jen šeptem. Píše se rok 1987 a AIDS je ve společnosti tabuizovaným strašákem a její nositelé hrozbou, které čeká veřejný lynč. O nemoci se ví jen málo a tak hlavní slovo mají předsudky, tmářství a strach. V této atmosféře dospívá June, která do strýčka Finna vložila své dětské naděje a nyní se musí vyrovnat s šokující skutečností, kterou nedokáže pochopit.

Senzitivní melancholický příběh je úspěšným debutem americké autorky nevšedně líčící úskalí dospívání, bolestivé hledání vlastního já i přijetí skutečnosti, že život přináší jak radost tak i smutek.

Recenze: Řekni vlkům, že jsem doma

Řekni vlkům, že jsem doma je velmi silný a dojemný příběh, který budete prožívat od první do poslední stránky. Nutí nás přemýšlet o životě a o smrti, ale i o předsudcích. Každý by se měl zamyslet nad tím, jestli někomu zbytečně nekřivdí, protože…
Kateřina Müllerová, 1. listopadu 2014, VašeLiteratura.cz

Recenze: Román Řekni vlkům, že jsem doma je americký objev roku

Kdyby kniha byla látkou, byl by to těžký tmavomodrý semiš. A záleželo by na čtenáři, zda ho pohladí proti vlasu a zapamatuje si nepříjemnou drsnost, nebo po směru a pocítí smutnou krásu. Bruntová vypráví o ztrátách, začátcích, o pátrání ve vlastním…
Klára Kubíčková, 15. září 2014, iDnes.cz

Můj názor na knihu Řekni vlkům, že jsem doma:

zrušit
Originál: Tell the wolves I'm home (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Jota,, V Brně, 416 stran, ISBN: 9788074625640
TOPlist