poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

V tomto domě straší

Další autoři: Miroslava Kopicová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století.…
Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století. Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy. Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolském sídle Gaudlin Hall. Řada neblahých zážitků, které jí otřásly už cestou tam, pokračuje, když ke svému překvapení zjistí, že jsou v celém domě jen dvě děti: Isabella a Eustace. Kdo je její tajuplný zaměstnavatel, se od nich nedozví a večer, když uléhá, ji vyděsí další nevysvětlitelná událost, jež ještě posílí čím dál neodbytnější dojem, že se tu děje něco zlého. Od příštího rána jako by na každém kroku narážela na přítomnost čehosi velmi zlověstného, co spolu s ní a dětmi obývá zdi Gualdlinu... Má-li sebe i děti zachránit, bude muset přijít na kloub dávno pohřbenému tajemství domu a čelit démonům z minulosti.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání první, česky, Pestrá řada soudobé prózy, svazek 19

"Ze smrti svého otce viním Charlese Dickense," posteskne si v úvodu románu jedenadvacetiletá hrdinka Eliza Cainová. Píše se rok 1867 a Eliza právě osiřela, neboť se otec smrtelně nastudil cestou na veřejné čtení světově

Pro vydání: Vydání první, česky, Pestrá řada soudobé prózy, svazek 19

"Ze smrti svého otce viním Charlese Dickense," posteskne si v úvodu románu jedenadvacetiletá hrdinka Eliza Cainová. Píše se rok 1867 a Eliza právě osiřela, neboť se otec smrtelně nastudil cestou na veřejné čtení světově proslulého romanopisce Dickense. Skrovný příjem učitelky, z nějž si nemůže dovolit nadále platit nájem v rodném domě, a hluboký žal nad ztrátou milovaného otce ji přimějí přijmout místo guvernantky na odlehlém norfolkském sídle Gaudlin Hall. Když po vyčerpávající cestě plné neblahých znamení dorazí na místo, je zaskočena tím, že ji v celém domě očekávají jen dvě děti: Isabela a Eustác. Kde jsou jejich rodiče? A kdo je její tajuplný zaměstnavatel? Román "V tomto domě straší" je poctou duchařským příběhům z devatenáctého století. Boyne mistrně využívá klasických motivů i dobového stylu, ovšem s mírnou nadsázkou, díky níž zdánlivě předvídatelné situace získávají na neotřelém kouzle. Nakladatelská anotace.

Román současného ceněného irského spisovatele je svébytnou variací i holdem duchařským příběhům z devatenáctého století.

Můj názor na knihu V tomto domě straší:

zrušit
Originál: This house is haunted. (anglicky)
Vydání první, česky, / Pestrá řada soudobé prózy, svazek 19, 306 stran, ISBN: 9788025905555
TOPlist