poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Krehkí velikáni: pohľad lekára na utrpenie a úspech veľkých osobností kresťanstva

Další autoři: Ľubica Holická

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Dr. Gaius Davies nás zoznamuje s uznávanými - dokonca hrdinskými - kresťanmi: s Lutherom v šestnástom storočí, Bunyanom v sedemnástom, Williamom Cowperom v osemnástom, Lordom Shaftesburym v…
Dr. Gaius Davies nás zoznamuje s uznávanými - dokonca hrdinskými - kresťanmi: s Lutherom v šestnástom storočí, Bunyanom v sedemnástom, Williamom Cowperom v osemnástom, Lordom Shaftesburym v devätnástom storočí,s Amy Carmichaelovou, C. S. Lewisom a Dr. D. Martynom Lloyd-Jonesom v dvadsiatom storočí. V každom z týchto prípadov začína tým, že podáva stručný a fascinujúci životopisný náčrt, obsahujúci dôkladnú analýzu skúšok každého z nich a potom naznačuje, ako v každom z nich pôsobila milosť. Všetky prípady môžeme označiť za triumf milosti.

S dvadsaťpäťročnou klinickou praxou psychiatrického poradcu je Gaius Davies kvalifikovaný na skúmanie krehkosti ľudí, o ktorých píše. Jeho cieľom zjavne nie je obnažiť ich, ale skôr opak, ukázať, ako Božia milosť premenila ich ľudskú slabosť. Zvlášť sa zameriava na ich „obsedantno-kompulzívne poruchy“, ktoré v sebe zahŕňajú úzkosť, depresiu, vinu, temnotu a pochybnosť.

Kniha Gaiusa Daviesa je úprimná a realistická. Neponúka žiadne lacné riešenia. Pravdivo nám hovorí, že niektorí z hrdinov a hrdiniek boli excentrickí a neurotickí a opakovane prežili zrútenie. Kniha je dobre napísaná a dobre sa číta.

Můj názor na knihu Krehkí velikáni:

zrušit
Originál: Genius, Grief, Grace
, 1. vyd., slovensky, Porta libri,, Bratislava, 315 stran, ISBN: 8089067085
TOPlist