poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

K boji připraven

Další autoři: Anthony C Zinni (autor), Tony Koltz (autor), Anthony C. Zinni, Tony Koltz

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Generála americké námořní pěchoty Tonyho Zinniho poznala během čtyřiceti let služby armáda i politický establishment jako „válečného diplomata“ a jednu z nejotevřenějších vojenskopolitických…
Generála americké námořní pěchoty Tonyho Zinniho poznala během čtyřiceti let služby armáda i politický establishment jako „válečného diplomata“ a jednu z nejotevřenějších vojenskopolitických osobností. Prokázal svůj charakter a své schopnosti mimo jiné ve Vietnamu, v Somálsku a v době příprav na údery proti Iráku i teroristům al-Kajdá. Získal uznání za vedení nebezpečných mírových misí v Africe, Asii i Evropě a sloužil pak jako zvláštní zmocněnec ministra zahraničí Colina Powella na Středním východě. Nesouhlas s válkou v Iráku v roce 2003 s jejími pravděpodobnými důsledky přispěl k jeho odchodu z armády. Nikoli však k tomu, aby mlčel. Tom Clancy nám nejen přibližuje Zinniho pozoruhodnou osobnost a generálovy osudy, nýbrž i jeho kontroverzní názory na válku ve světle nových skutečností našeho světa.
Tyto skutečnosti ostře kontrastují s okolnostmi, za nichž odcházel jeho otec do druhé světové války, podle Zinniho poslední „poctivé války“ – poslední co do morální průzračnosti, snadno identifikovaného nepřítele, bezprecedentní jednoty národa, hrdosti na ty, kdo sloužili v uniformě. Pak přišel velký problém v podobě vietnamské války, pro Spojené státy nejdelší a podle Zinniho soudu nejméně přijatelné, jejíž hrdiny americký národ vůbec neuznal a neocenil. Východisko z problémů, které v americké společnosti a armádě vyvolala, vedl k její úplné profesionalizaci. Na povrch však vystupují problémy nové: poslední válka v Iráku signalizovala citelný úbytek zájemců o placenou vojenskou službu. Válka proti Saddámovi jako by splynula s hrozbami terorismu a signalizovala zásadní změnu podmínek vedení války vůbec. Zinni se v této souvislosti zmiňuje o nadnárodních hrozbách v podobě nestátních subjektů, jako jsou nadnárodní kriminální sítě, extremistické organizace aj. Zdrojem hrozeb se stanou i regionální hegemoni a „ničemné státy“, které se poučí z lekcí iráckých válek. To všechno bude klást nesmírné netradiční nároky – a nejen na ozbrojené síly USA.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2005, česky, BB/art, Praha

Autor knihy přibližuje důležité vojenskopolitické operace amerických ozbrojených sil prostřednictvím velitele Středního velitelství USA z let 1977-2000. Generál Zinni, který v minulosti pracoval u námořní pěchoty, se stal v letech 2002

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2005, česky, BB/art, Praha

Autor knihy přibližuje důležité vojenskopolitické operace amerických ozbrojených sil prostřednictvím velitele Středního velitelství USA z let 1977-2000. Generál Zinni, který v minulosti pracoval u námořní pěchoty, se stal v letech 2002 až 2003 zvláštním zmocněncem Colina Powela na Středním východě. Seznamujeme se s válečnými plány ve Vietnamu v 60. letech, s nedávnými misemi v Somálsku, Turecku a dalšími. Kniha se ale v prvé řadě věnuje operacím v Iráku. Vyprávění je plné faktů a spíše než o klasické vzpomínání, jde o podrobné zaznamenání všech diplomatických vyjednávání, vytčení cílů, rozbor problémů, průběhy operací a jednání s OSN, NATO a dalšími nadnárodními organizacemi. V každé kapitole je z velké části dáno slovo generálu Zinnimu, skrze jehož osobnost jednotlivé akce vnímáme. Toni Zinni se zároveň zamýšlí nad profesionalizací armády, nad novými hrozbami a nad náročnými změnami, kterými nejen americká armáda musí projít, aby byla schopná včas reagovat na nebezpečí.

Vzpomínky generála Zinniho nás seznamují s nejdůležitějšími vojenskými akcemi amerických ozbrojených sil poslední doby

Vzpomínky generála Zinniho nás seznamují s nejdůležitějšími vojenskými akcemi amerických ozbrojených sil poslední doby.

Můj názor na knihu K boji připraven:

zrušit
TOPlist