poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Četnické příhody

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Četnické příhody zahrnují kriminální případy, v nichž vystupují někdy až úsměvné postavy pachatelů trestných činů, tj. zločinů, přečinů a přestupků. Dále jsou zde popsány originální pátrací postupy…
Četnické příhody zahrnují kriminální případy, v nichž vystupují někdy až úsměvné postavy pachatelů trestných činů, tj. zločinů, přečinů a přestupků. Dále jsou zde popsány originální pátrací postupy použité pro spravedlnost a službu zapálenými četníky, kteří se více než Služební instrukce pro četnictvo drželi hesla „Účel světí prostředky“. V neposlední řadě jde i o případy, kdy se četník svědomitě vykonávající pátrací službu stal terčem posměchu svých kolegů.
Popisované případy se skutečně udály a byly zpracovány za využití dobového tisku, odborné literatury, ale i pamětí a vzpomínek bývalých příslušníků četnictva. Příběhy jsou řazeny do celku podle časové posloupnosti, jak se udály, a byly vybírány tak, aby přiblížily výkon pátrací služby v jednotlivých částech státu, tj. v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, na Slovensku a na Podkarpatské Rusi.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2012, česky, Naše vojsko, Praha

Četnické příhody zahrnují kriminální případy, v nichž vystupují někdy až komické postavy pachatelů trestných činů, tj. přečinů a přestupků. V řadě případů se také jednalo i o pronásledování drobných zlodějů a zlodějek, podvodníků a podvodnic, k jejichž

Pro vydání: 2012, česky, Naše vojsko, Praha

Četnické příhody zahrnují kriminální případy, v nichž vystupují někdy až komické postavy pachatelů trestných činů, tj. přečinů a přestupků. V řadě případů se také jednalo i o pronásledování drobných zlodějů a zlodějek, podvodníků a podvodnic, k jejichž usvědčení mnohdy napomohl důvtip a svérázné vyšetřovací metody používané pátrajícími četníky. Popisované příběhy se skutečně udály a byly zpracovány za využití dobového tisku, odborné literatury, ale i pamětí a vzpomínek bývalých příslušníků četnictva. Příhody jsou řazeny do celku časové posloupnosti, jak se udály, a byly vybírány tak, aby přiblížily výkon pátrací služby v jednotlivých částech státu, tj. v Čechách, na Moravě, ve Slezsku a na Podkarpatské Rusi.

Krátké, většinou méně závažné kriminální příběhy podle skutečných událostí z doby první republiky.

Můj názor na knihu Četnické příhody:

zrušit
, česky, Naše vojsko,, Praha, 207 stran, ISBN: 9788020612700
TOPlist