poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Dvě tajemství krále Václava IV.

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2008, , Akcent, Třebíč

V prvních letech Václavovy vlády končí období klidu a prosperity a dochází nejen v Čechách, ale i v celé Evropě k náboženským i politickým nepokojům, mění se bývalé politické svazky a nastává doba plná konfliktů. Kromě rodinných svárů mezi Lucemburky

Pro vydání: Vyd. 1., 2008, , Akcent, Třebíč

V prvních letech Václavovy vlády končí období klidu a prosperity a dochází nejen v Čechách, ale i v celé Evropě k náboženským i politickým nepokojům, mění se bývalé politické svazky a nastává doba plná konfliktů. Kromě rodinných svárů mezi Lucemburky připravuje krále o klid soudobý spor dvou papežů, kdy jeho neutrální postoj vede k vážnému rozkolu s arcibiskupem Janem z Jenštejna, usilujícího prostřednictvím Říma o větší politický vliv církve v Čechách. Zároveň se bouří i vyšší šlechta, požadující vyšší podíl na řízení země. V roce 1394 je Václav v Hradci Králové poprvé zajat panskou jednotou, podporovanou moravským markrabím Joštem. Podruhé je zajat bratrem Zikmundem roku 1402, internován ve Vídni a po svém útěku je pak doma přinucen uznat požadavky vyšší šlechty. Od konce 14. století podporuje reformní hnutí požadující nápravu církve a ačkoli zpočátku svěřuje Husovi správu pražské univerzity, později se s ním dostává do otevřeného sporu. Sílící husitské hnutí tak králova pasivita posunuje k událostem, vrcholícím krvavým povstáním.

Historický román z doby panování českého krále Václava IV. popisuje nejen králův život, ale i celkovou kulturní a politickou atmosféru pozdního středověku na území Čech a v okolní Evropě.

Můj názor na knihu Dvě tajemství krále Václava IV.:

zrušit
, Vyd. 1., , Akcent,, Třebíč, 166 stran, ISBN: 9788072685257
TOPlist