poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Římští císařové: životopisy vládců císařského Říma v letech 31 př. Kr. - 476 po Kr.

Další autoři: Eliška Hornátová (překladatel), Michaela Amlerová (překladatel), Eliška Hornátová, Michaela Amlerová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Období císařství – poslední fáze existence římské říše – zahrnuje zhruba pět set let (31 př. Kr. až 476 po Kr.), během nichž se na trůně vystřídalo kolem dvou set vládců. Michael Grant z nich pro svou…
Období císařství – poslední fáze existence římské říše – zahrnuje zhruba pět set let (31 př. Kr. až 476 po Kr.), během nichž se na trůně vystřídalo kolem dvou set vládců. Michael Grant z nich pro svou práci vybral devadesát dvě osobnosti, které významným způsobem ovlivnily vývoj státu prostírajícího se na území tří kontinentů a zanechaly v mnoha ohledech hluboké a trvalé stopy na naší civilizaci. Na základě široké znalosti dobových pramenů – jejichž spolehlivost a objektivnost pečlivě zvažuje – odhaluje autor větší či menší schopnosti těchto vládců spravovat tak obrovský stát a řešit jeho problémy. Osudy jednotlivých panovníků zachycuje tak nejen na pozadí téměř nepřetržitých válečných tažení a krvavých osobních střetů v boji o moc mezi uchazeči o trůn. Zabývá se i významnými politickými, právními a měnovými reformami některých císařů a zdůrazňuje jejich zájmy umělecké (např. Traianus, Hadrianus, Diocletianus, Constantinus) zejména o zkrášlení sídelních měst, díky nimž lze obdivovat architektonická díla, která přetrvala dodnes. Michael Grant věnuje pozornost i povahovým rysům jednotlivých panovníků, jejich talentům, slabostem, výstřednostem a samozřejmě i vnějšímu vzhledu, a čerpá jak z písemných záznamů, tak i z portrétů na mincích a bystách, které knihu doprovázejí.
Orientaci v složitých vztazích osob a podobě rozsáhlého státního útvaru usnadňují genealogické tabulky, mapy a plány.
Římští císařové neomezeně ovládali ohromnou říši sahající od Británie k Sahaře a od Atlantiku k Eufratu – jeden z největších mnohonárodnostních států, jaké kdy svět poznal. I když silné tlaky, které císařství formovaly, působily někdy mimo jejich dosah, vliv těchto vládců byl určující, často světodějnou silou v římských dějinách.
Michael Grant rekonstruuje pravdivý obraz životních osudů a charakterů těchto kontroverzních a často mimořádných jedinců a využívá starověkých písemných dokumentů, mincí, medailonů, nápisů a archeologických poznatků, aby zaplnil v našich vědomostech co možná nejvíce mezer, které nás trvale dráždí a provokují.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 3. vyd. v českém jazyce, 2010, česky, BB/art, Praha

Jde téměř o pět set let římských dějin; autor z celkového počtu dvou set vládců tohoto období vybral devadesát dva. Text je rozdělen do devíti částí, každá popisuje jednu vládnoucí dynastii. Autor sleduje na základě obsáhlého studia

Pro vydání: 3. vyd. v českém jazyce, 2010, česky, BB/art, Praha

Jde téměř o pět set let římských dějin; autor z celkového počtu dvou set vládců tohoto období vybral devadesát dva. Text je rozdělen do devíti částí, každá popisuje jednu vládnoucí dynastii. Autor sleduje na základě obsáhlého studia dobových pramenů důležité události za vlády jednotlivých panovníků, zejména si všímá jejich vnitřní politiky a válečných expanzí římského impéria; zároveň se zabývá i soukromým životem vybraných osobností. - Doplněno tzv. klíčem latinských termínů (jejich stručným výkladem) a rejstříky: latinských, řeckých a řecky píšících autorů a rejstříkem mapek a plánů. Připojeny ještě schématické mapky a rodokmeny jednotlivých vládnoucích dynastií.

Výběrový přehled vládců posledního (císařského) období římské říše od císaře Augusta až po vládu Romula Augustula a zánik říše (r. 31 př.n.l. - r. 476 n.l.)

Výběrový přehled vládců posledního (císařského) období římské říše od císaře Augusta až po vládu Romula Augustula a zánik říše (r. 31 př.n.l. - r. 476 n.l.).

Pro vydání: 1. brož. vyd. v českém jazyce, 2006, česky, BB/art, Praha

Jde téměř o pět set let římských dějin; autor z celkového počtu dvou set vládců tohoto období vybral devadesát dva. Text je rozdělen do devíti částí, každá popisuje jednu vládnoucí dynastii. Autor sleduje na základě obsáhlého studia dobových pramenů důležité události za vlády jednotlivých panovníků, zejména si všímá jejich vnitřní politiky a válečných expanzí římského impéria; zároveň se zabývá i soukromým životem vybraných osobností. - Doplněno tzv. klíčem latinských termínů (jejich stručným výkladem) a rejstříky: latinských, řeckých a řecky píšících autorů a rejstříkem mapek a plánů. Připojeny ještě schématické mapky a rodokmeny jednotlivých vládnoucích dynastií

Výběrový přehled vládců posledního (císařského) období římské říše od císaře Augusta až po vládu Romula Augustula a zánik říše (r. 31 př.n.l. - r. 476 n.l.)

Můj názor na knihu Římští císařové:

zrušit
Originál: Roman emperors (anglicky)
, 3. vyd. v českém jazyce, česky, BB/art,, Praha, 387 stran, ISBN: 9788073817718
TOPlist