poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Matematika do vesty

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Může sám sebe oholit holič, který holí všechny, kteří se neholí sami? Určitě byste chtěli vědět, co to má společného s matematikou. To se dozvíte od Albrechta Beutelspachera, v padesáti krátkých…
Může sám sebe oholit holič, který holí všechny, kteří se neholí sami? Určitě byste chtěli vědět, co to má společného s matematikou. To se dozvíte od Albrechta Beutelspachera, v padesáti krátkých kapitolách probudí Vaši zvídavost.
Až si knihu přečtete, budete vědět, zda můžete riskovat sázku: že se v jedné třídě najdou dvě děti narozené ve stejný den. Také se budete snáze rozhodovat, kdy a jak sázet. A budete rozumět velké Fermatově větě, vědět, proč mají včelí komůrky tvar šestiúhleníku, k čemu je nám jednou jedna, co je to kvadratura kruhu. Nemluvě o fotbale, neuklidovské geometrii, pí, Pythagorově větě, nebo nekonečnu.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Baronet / Do vesty, Praha

Autor, jenž je profesorem matematiky, v knize rozvádí okolo 50 matematických témat krátkým, srozumitelným a zábavným způsobem. V jednotlivých kapitolách řeší např. jaká je pravděpodobnost, že v jedné třídě budou dvě děti narozené ve stejný

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Baronet / Do vesty, Praha

Autor, jenž je profesorem matematiky, v knize rozvádí okolo 50 matematických témat krátkým, srozumitelným a zábavným způsobem. V jednotlivých kapitolách řeší např. jaká je pravděpodobnost, že v jedné třídě budou dvě děti narozené ve stejný den, co se skrývá za Fermatovou větou, proč mají včelí komůrky tvar šestiúhelníku nebo co je kvadratura kruhu. V jeho podání je vše pochopitelné.

Kniha krátkou, zábavnou a srozumitelnou formou popisuje rozličné matematické jevy

Kniha krátkou, zábavnou a srozumitelnou formou popisuje rozličné matematické jevy.

Můj názor na knihu Matematika do vesty:

zrušit
Originál: Mathematik für die Westentasche (německy)
, Vyd. 1., česky, Baronet, / Do vesty, Praha, 116 stran, ISBN: 8072148419
TOPlist