poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Rio: dobrodružství papouška, který neuměl létat

Další autoři: Todd R Jones (scénárista), Earl Richey Jones (scénárista), Todd R. Jones, Earl Richey Jones

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Příběh papouška jménem Blu, který se od ostatních papoušků liší tím, že neumí létat, a také tím, že patří k ohroženému druhu ara škraboškový, jemuž hrozí vyhunutí. A tak se Blu musí přestěhovat do…
Příběh papouška jménem Blu, který se od ostatních papoušků liší tím, že neumí létat, a také tím, že patří k ohroženému druhu ara škraboškový, jemuž hrozí vyhunutí. A tak se Blu musí přestěhovat do města Ria, kde žije poslední samička tohoto ohroženého druhu. V Riu, kde právě probíhá karneval, prožije Blu a jeho vyvolená Jewel spoustu nebezpečných chvil. Nakonec samozřejmě vše dobře dopadne. Blu se naučí létat a založí rodinu. Na chladný sever, kde dříve žil se svou člověčí přítelkyní Lindou, už se nevrátí. On i Linda zůstanou v Riu.

Příběh o papouškovi, který neuměl létat, byl napsán podle filmového scénáře a vychází ve dvou podobách: jako obrázková knížka pro malé děti a jako rozsáhlé vyprávění pro zkušenější čtenáře.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2011, česky, Fortuna Libri / Fortuna Junior, Praha

Papoušek Blu žije daleko na sever od své rodné Brazílie, odkud byl jako malé ptáče unesen pašeráky zvířat. Se svou paničkou Lindou tvoří nerozlučný pár. Jednoho dne se ale dozvídají, že Blu je jedním z posledních dvou ara

Pro vydání: 1. vyd., 2011, česky, Fortuna Libri / Fortuna Junior, Praha

Papoušek Blu žije daleko na sever od své rodné Brazílie, odkud byl jako malé ptáče unesen pašeráky zvířat. Se svou paničkou Lindou tvoří nerozlučný pár. Jednoho dne se ale dozvídají, že Blu je jedním z posledních dvou ara škraboškových na světě, a tak se vydávají na dalekou cestu do Rio de Janeira, kde žije papouščí samička Perla, aby vzácný ptačí rod nevymřel. Pašeráci ale v Riu řádí hůř než dříve a je tu ještě jedna maličkost, která Bluovi způsobí spoustu potíží. Neumí totiž létat.

Knižní podoba filmu o dobrodružství modrého papouška. Pro mladší děti.

Můj názor na knihu Rio:

zrušit
Originál: Rio (anglicky)
, 1. vyd., česky, Fortuna Libri, / Fortuna Junior, Praha, 136 stran, ISBN: 9788073215729
TOPlist