poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Královský klam

Další autoři: Hana Pernicová (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Opravdu jste si mysleli, že už byla všechna tudorovská tajemství odhalena? Bývalý agent Cotton Malone se na vlastní kůži přesvědčil, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Původně jen chtěl…
Opravdu jste si mysleli, že už byla všechna tudorovská tajemství odhalena? Bývalý agent Cotton Malone se na vlastní kůži přesvědčil, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Původně jen chtěl vzít syna na prázdniny do Dánska, ale nedokázal odmítnout přátelskou službu své bývalé nadřízené: slíbil jí, že s sebou vezme také patnáctiletého kapsáře Iana a na londýnském letišti ho předá policii. Po přistání se z údajných policistů stanou únosci a oba chlapci zmizí. Zoufalý Malone pochopí, že se znovu nedobrovolně zapletl do vysoké zpravodajské hry - tentokrát ovšem nejde jen o geopolitickou moc, ale také o šokující tajemství z tudorovských dob, které by mohlo otřást současnou podobou Británie. Co když skutečně existuje dokument, který by Angličany přinutil opustit Severní Irsko? Co když skutečně lze napadnout legitimitu poslední tudorovské královny Alžběty I.? Odpovědi na tyto otázky zajímají především CIA, která jich hodlá zneužít k vydírání britské vlády. Do čela tajné operace Královský klam je jmenován Blake Antrim, který ovšem při plnění úkolu sleduje i své osobní, ryze sobecké cíle… Zoufalý Malone se tak ve snaze o záchranu života unesených chlapců sám ocitá ve smrtící smyčce, z níž vede jen jediná cesta: zmocnit se klíče k pravdě a zabránit děsivým důsledkům, které by dávné tajemství mělo na současný svět.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Domino, Ostrava

Bývalý agent amerického ministerstva spravedlnosti, špičkový kryptolog a nyní majitel antikvariátu v Kodani Malone cestuje se svým synem Garym do Dánska a s sebou veze mladičkého kapsáře Iana Dunna, kterého má předat na londýnském letišti policii.

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Domino, Ostrava

Bývalý agent amerického ministerstva spravedlnosti, špičkový kryptolog a nyní majitel antikvariátu v Kodani Malone cestuje se svým synem Garym do Dánska a s sebou veze mladičkého kapsáře Iana Dunna, kterého má předat na londýnském letišti policii. Jednoduchý úkon však vezme zcela jiný směr, neboť údajní policisté jsou ve skutečnosti únosci a chlapci při přepadení zmizí neznámo kam. Malone se tak opět ocitá v dalším nepříjemně orientovaném politickém skandálu, který je navíc komplikován historicky. Jistá tajemství totiž sahají až do tudorovského období a mohla by ohrozit podobu celé současné Británie. V operaci Královský klam však ne každý státní agent sleduje ty správné cíle. Malone se snaží zachránit svého syna i druhého chlapce, ale cesta k jejich osvobození vede pouze přes odhalení pravdy politického spiknutí.

Osmé pokračování série dobrodružných politických thrillerů s doteky historie z řady agent Cotton Malone.

Recenze: Královský klam odhaluje dávné tajemství Anglie

Knize jako takové nechybí dynamika téměř na každé stránce, stejně jako prostoupení historických skutečností do současného světa. Obojí je pro Berryho typické, ale ani přes řadu knih, které spatřily světlo knižního světa, není Berryho styl okoukaný a…
Alena Oudová, 13. června 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Královský klam:

zrušit
Originál: King's deception (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Domino,, Ostrava, 414 stran, ISBN: 9788073039141
TOPlist