poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Istanbulské memento

Další autoři: Tomáš Laně (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

U nohou Atatürkovy sochy v Istanbulu je objeven zavražděný muž.

Oběť má podříznutý krk, její tělo je naaranžované do tvaru šipky a v ruce má starověkou minci…
V knize Istanbulské memento nás Ahmet Ümit…
U nohou Atatürkovy sochy v Istanbulu je objeven zavražděný muž.

Oběť má podříznutý krk, její tělo je naaranžované do tvaru šipky a v ruce má starověkou minci…
V knize Istanbulské memento nás Ahmet Ümit bere na strhující cestu současným i dávným Istanbulem. Když se vrchní komisař Nevzat Akman a jeho tým snaží v ulicích Istanbulu vypátrat vraha, nepotýkají se pouze s městem postiženým procesem modernizace, ale zažijí také cestu časem.

Když je nalezeno další tělo, Akman zjišťuje, že mají co do činění s vrahem, který věří, že má historické poslání. Pachatel zanechává těla a indicie odkazující až do starověku na místech, jež připomínají sedm významných vládců Istanbulu, a tím se snaží zanechat zprávu.

Čtenáře pohltí vyšetřování plné zvratů, děsivých postav a temných prostředí a zároveň se vydává na velkolepou a poučnou cesty do historie jednoho z nejuhrančivějších měst světa.

Kriminální thriller Ahmeta Ümita ze série o detektivu Nevzatu Akmanovi si nás získá ustaraným a neuvěřitelně poctivým antihrdinou, potýkajícím se se svou minulostí, stejně jako s korupcí instituce, jejíž je součástí, a silami, které se snaží změnit tvář Istanbulu, aby uspokojily svou chamtivost po penězích a moci.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host / Detektivní román, Brno

Román z volné detektivní série komisař Akman. Toho čeká při vyšetřování vraždy muže nalezeného pod Atatürkovou sochou velmi neobvyklá zkušenost. Za první vraždou totiž záhy následuje další a pachatel těchto činů se zdá být přesvědčen o

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host / Detektivní román, Brno

Román z volné detektivní série komisař Akman. Toho čeká při vyšetřování vraždy muže nalezeného pod Atatürkovou sochou velmi neobvyklá zkušenost. Za první vraždou totiž záhy následuje další a pachatel těchto činů se zdá být přesvědčen o svém specifickém historickém poslání. Prostřednictvím obětí se pokouší zanechávat zvrácené zprávy. Poctivý polda Akman tak soupeří s časem, aby sériového vraha co nejrychleji dostihl. Mezitím se potýká s problematickou mašinérii instituce státní policie, jíž je součástí a také s vlastními osobními potížemi. Nad příběhem je přitom stále cítit přítomnost uhrančivého Istanbulu, který odhaluje jen některá ze svých bývalých i současných tajemství, aby si mnohá ponechal.

Poutavý detektivní román okořeněný exotikou současného i historického Istanbulu. Strhující sled dramatických událostí spustí nález zavražděného muže naaranžovaného dle neznámého rituálního postupu. Ze série Komisař Akman.

Recenze: Vraždy s příchutí historie

Pokud si tedy chcete přečíst napínavý detektivní příběh se zajímavou a velmi náročnou zápletkou, toužíte dozvědět se více o historii Istanbulu, nebo jen hledáte napínavé čtení pro zimní večery, určitě sáhněte po Istanbulském mementu.
Sabina Huřťáková Hašková, 20. ledna 2015, VaseLiteratura.cz

Můj názor na knihu Istanbulské memento:

zrušit
Originál: İstanbul Hatırası (turecky)
, 1. vyd., česky, Host, / Detektivní román, Brno, 569 stran, ISBN: 9788074910333
TOPlist