poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Toulání po Brdech: souhrnné vydání knih Po Brdech se chodí pěšky a Brdské toulání

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Kniha vznikla sloučením a přepracováním dvou starších prací Jana Čáky.
První s názvem Po Brdech se chodí pěšky je vyprávění o Brdech mezi Zbraslaví a Příbramí, druhá – Brdské toulání – líčí toto pohoří…
Kniha vznikla sloučením a přepracováním dvou starších prací Jana Čáky.
První s názvem Po Brdech se chodí pěšky je vyprávění o Brdech mezi Zbraslaví a Příbramí, druhá – Brdské toulání – líčí toto pohoří v jeho opačné jižní výspě, na Rožmitálsku a Spálenopoříčsku. Publikace se setkala s nemalým zájmem, což vedlo k jejímu opakovanému vydání, vždy s novými doplňky a aktualizací.
Díky autorově všestrannosti, spisovatelské a kreslířské píli a zaujetí se zájemci opět setkávají s podrobným a čtenářsky přitažlivým líčením svérázné krajiny nitru Čech. Mohou se opřít o autorovu zevrubnou znalost minulosti kraje, jeho pamětihodností, způsobu obživy obyvatel těchto lesnatých končin, krok za krokem pozorovat jeho faunu a flóru, obdivovat se stále ještě zachovalým krásám přírodních zákoutí.
A konečně je tato kniha přínosná i v tom, že včleňuje tento region do širších kulturněhistorických souvislostí, pojednává o jeho vlivu na vznik literárních, hudebních anebo výtvarných děl, o působení význačných osobností v kraji.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 3., 2010, česky, Mladá fronta, Praha

Další vydání knihy, v níž jsou pod jedním názvem ukryty dvě starší autorovy práce - "Po Brdech se chodí pěšky" z r. 1969 a "Brdské toulání", vydané v r. 1983. Poutavou formou seznamuje čtenáře s minulostí, pamětihodnostmi,

Pro vydání: Vyd. 3., 2010, česky, Mladá fronta, Praha

Další vydání knihy, v níž jsou pod jedním názvem ukryty dvě starší autorovy práce - "Po Brdech se chodí pěšky" z r. 1969 a "Brdské toulání", vydané v r. 1983. Poutavou formou seznamuje čtenáře s minulostí, pamětihodnostmi, pověstmi a přírodou regionů Hřebenů, Brd a Podbrdska. Text doprovází autorovy ilustrace a mapky (perokresby).

Publikace přibližuje populárně-naučnou formou regionální dějiny a místní zajímavosti turisticky vděčné oblasti středních Čech

Publikace přibližuje populárně-naučnou formou regionální dějiny a místní zajímavosti turisticky vděčné oblasti středních Čech.

Můj názor na knihu Toulání po Brdech:

zrušit
, Vyd. 3., česky, Mladá fronta,, Praha, 333 stran, ISBN: 9788020423603
TOPlist