poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Počúvať je zadarmo

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Počúvať i rozprávať je zadarmo. A keď k tomu v rozhovore medzi ľuďmi robí prosredníka čosi ako porozumenie, je to navyše činnosť aj veľmi príjemná. Nielen tí, čo sa spolu rozprávajú, ale aj náhodní…
Počúvať i rozprávať je zadarmo. A keď k tomu v rozhovore medzi ľuďmi robí prosredníka čosi ako porozumenie, je to navyše činnosť aj veľmi príjemná. Nielen tí, čo sa spolu rozprávajú, ale aj náhodní okoloidúci si môžu z takého rozhovoru ukradnúť čosi pre seba - stačí zachytiť pár slov, útržok peknej vety a aj chmúrny deň je hneď o čosi krajší.

Dušan Dušek za tých 49 rokov, čo je v službách literatúry poskytol už veľa rozhovorov. Nielen priatelia, ale aj novinári s ním vždy znova a znova radi zasadnú k stolu a pustia sa do debaty. Niet sa čo čudovať - rozhovory s ním nikdy nie sú podaromnici zmárneným časom, sú dobrými poviedkami bez ohľadu na to, či kdesi zostanú zaznamenané alebo si ich odnesiete len vo svojej pamäti.

Toto je kniha vybraných rozhovorov.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, slovensky, F.R. & G. / Knižná edícia časopisu Fragment, Ivanka pri Dunaji

Publikace je tvořena autorovými povídkami, eseji a básněmi od konce 60. let do roku 2010. Kniha je rozdělena do osmi "dúšok", které mapují autorův život od dětství po současnost.

Recenze: Rozhovor je aj to, že jeden rozpráva a druhý počúva

Vybrané rozhovory vznikali od osemdesiatych rokov po rok 2010. Majú vysokú výpovednú hodnotu, obsahujú pravdy, názory, sentencie, dozvieme sa napríklad i to, že Dušan Dušek si píše denník ako ‚prípadný materiál‘ na tvorbu, ale denník „sa nikdy, ani…
Gabriela Rakúsová, 10. ledna 2014, sme.sk

Můj názor na knihu Počúvať je zadarmo:

zrušit
, Vyd. 1., slovensky, F.R. & G., / Knižná edícia časopisu Fragment, Ivanka pri Dunaji, 231 stran, ISBN: 9788089499182
TOPlist