poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Archeologický atlas Čech: vybrané památky od pravěku do 20. století = Archaeological atlas of Bohemia : selected sites from prehistory to the 20th century

Další autoři: Alžběta Danielisová, Dagmar Dreslerová, Jan Hasil, Josef Hložek, Michaela Langová, Jan Mařík, David Novák, Čeněk Čišecký, Zuzana Kačerová, Eva Čepeláková, Judita Korteová, Dana Křivánková, Petra Maříková Vlčková, Zdeněk Mazač, Jitka Říhová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Archeologický atlas je pokusem o publikaci, jaká zájemci o českou archeologii stále schází. I v České republice sice existuje řada archeologických encyklopedií a průvodců; tato kniha se ale od nich…
Archeologický atlas je pokusem o publikaci, jaká zájemci o českou archeologii stále schází. I v České republice sice existuje řada archeologických encyklopedií a průvodců; tato kniha se ale od nich liší. Jejím cílem není pouze sdělit čtenáři určitý soubor informací o archeologických nalezištích, nálezech a výzkumech, ale především naučit jej archeologické lokality vnímat, nalézt a pochopit logiku jejich výpovědi. K tomu směřují především nové podrobné mapy, údaje o poloze v zeměpisných souřadnicích a většinou nové, profesionálně zpracované terénní fotografie.

Pro publikaci bylo vybráno 105 archeologických lokalit z území Čech. S výjimkou několika málo míst s významnými archeologickými výzkumy a muzei jde vždy o lokality, na kterých jsou archeologické památky vidět na povrchu, ať už v reliéfu terénu, nebo ruinách staveb. Předložený výběr zahrnuje většinu známých a opravdu významných v terénu viditelných archeologických lokalit na území Čech, nicméně celý soubor byl sestaven především tak, aby zachycoval lokality typické v širokém spektru jejich podob, funkcí a stáří. Archeologické památky jsou v tomto svazku chápány v dosud neobvyklé šíři, a to od jeskyň osídlených v paleolitu po vesnice vysídlené po 2. světové válce.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání druhé, 2015, česky, Archeologický ústav AV ČR, Academia, Praha

U každého místa najdeme informace o jeho historii, mapku a dokumentační fotografie. Nechybí výklad odborných archeologických termínů.

Průvodce po 105 nejvýznamnějších českých archeologických lokalitách z období od

Pro vydání: Vydání druhé, 2015, česky, Archeologický ústav AV ČR, Academia, Praha

U každého místa najdeme informace o jeho historii, mapku a dokumentační fotografie. Nechybí výklad odborných archeologických termínů.

Průvodce po 105 nejvýznamnějších českých archeologických lokalitách z období od paleolitu až do 20. století.

Recenze: Krajina je plná stop minulého života

Archeologický atlas Čech je publikace originální, jedinečná. Potěší zájemce znalého, ba i profesionálního, nadchne laika se zájmem o historii a její materiální stopy.
Ivan Matějka, 13. srpna 2015, Literární noviny.cz

Můj názor na knihu Archeologický atlas Čech:

zrušit
, Vydání druhé, česky, Archeologický ústav AV ČR, Academia, Praha, 517 stran, ISBN: 9788020025265
TOPlist