poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Probuzení

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Edna Pontellierová žije v konvenčním, ale navenek šťastném manželství. Má dva malé syny, krásný dům a bohatého manžela. Během prázdninového pobytu u moře však prožije romantický vztah s mladším mužem…
Edna Pontellierová žije v konvenčním, ale navenek šťastném manželství. Má dva malé syny, krásný dům a bohatého manžela. Během prázdninového pobytu u moře však prožije romantický vztah s mladším mužem a zatouží být opět volná a sama sebou. Společnost však pro její proměnu nemá pochopení a Edna se ocitá v bezvýchodné situaci. Mistrovská psychologická studie ženy bojující za nezávislost představuje jeden z vrcholů ženského románu konce 19. století.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2008, česky, Knižní klub, V Praze

Hrdinka, matka dvou dětí, žije poklidný život dobře zaopatřené kreolské dámy. Tradičně tráví léto v přímořském letovisku v uzavřené společnosti sobě rovných. Zdánlivě nezávazné citové sblížení s mladým mužem Robertem se stane impulsem k vlastnímu

Pro vydání: Vyd. 1., 2008, česky, Knižní klub, V Praze

Hrdinka, matka dvou dětí, žije poklidný život dobře zaopatřené kreolské dámy. Tradičně tráví léto v přímořském letovisku v uzavřené společnosti sobě rovných. Zdánlivě nezávazné citové sblížení s mladým mužem Robertem se stane impulsem k vlastnímu sebepoznávání. Musí si připustit, že její dosavadní život neodpovídá jejímu vnitřnímu založení: milující manžel, poskytující materiální blahobyt výměnou za slepou poslušnost, dvě děti, které ji zotročují. Hrdinka se vnitřně vzbouří a pokouší se všem konvencím navzdory najít sama sebe - oprostí se od společenských závazků (manžel je shovívavý a považuje to za pouhý ženský vrtoch), odešle děti na venkov k milující babičce, usilovně se věnuje malířské zálibě a najme si malý domek, kde hodlá završit své osvobození. Ovšem Robert, který odjel do ciziny, aby ji nekompromitoval, po svém návratu nepochopí, že ona je připravena minulost odvrhnout a nést všechny důsledky. Zklamaná hrdinka dobrovolně končí život ve vodách oceánu.

Psychologický román, jehož děj je situován do americké vyšší jižanské společnosti konce 19. století

Psychologický román, jehož děj je situován do americké vyšší jižanské společnosti konce 19. století.

Recenze: Americká žena Kate Chopinová se probouzí

Ve své době román Probuzení pohoršoval. Příběh ženy, jež navzdory manželství vzplane, se zdál vulgární. Dnes je brán jako základní dílo ženské literatury.
Hana Ulmanová, 11. května 2008, iDnes.cz

Můj názor na knihu Probuzení:

zrušit
Originál: Awakening (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Knižní klub,, V Praze, 191 stran, ISBN: 9788024220802
TOPlist