poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Tenkrát v Německu: vítězství a prohry národního teamu

Další autoři: Tomáš Fürstenzeller (překladatel), Tomáš Fürstenzeller

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Eoin vypráví synovi příběh mistrovství Evropy v kopané, které v roce 1988 hostilo Německo. Pro fotbalové nadšence jako Eoin, Shane a Mick, kteří našli nový domov za hranicemi Irska, představuje tento…
Eoin vypráví synovi příběh mistrovství Evropy v kopané, které v roce 1988 hostilo Německo. Pro fotbalové nadšence jako Eoin, Shane a Mick, kteří našli nový domov za hranicemi Irska, představuje tento fotbalový svátek velkolepou událost. Opět mají příležitost prožívat spolu vítězství a prohry národního teamu. Pro tři přátelé už není domovem ostrov, kde se narodili a kde kdysi vyrostli. Domov je všude tam, kde irské národní mužstvo svádí boj o vítězství. Než zazní poslední hvizd, čeká je ještě mnoho zážitků.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2004, česky, BB art, Praha

Příběh dublinského mladíka Eoina a jeho přátel nám sugestivně přibližuje Německo na konci osmdesátých let minulého století, kam se on a jeho dva přátelé vydali za prací a kde prožívali vzrušivé momenty mistrovství Evropy ve fotbale.

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2004, česky, BB art, Praha

Příběh dublinského mladíka Eoina a jeho přátel nám sugestivně přibližuje Německo na konci osmdesátých let minulého století, kam se on a jeho dva přátelé vydali za prací a kde prožívali vzrušivé momenty mistrovství Evropy ve fotbale. Hrdina, usazený již v Německu, vzpomíná na toto období prostřednictvím vyprávění svému synovi jako na dobu, kdy v Irsku vrcholila ekonomická krize a kdy spousta lidí odcházela za prací do ciziny. Právě pro tyto lidi se pak putování ve stopách irského národního mužstva stalo jediným pojítkem mezi nimi a rodnou zemí. Tato tragikomicky laděná kniha jistě zaujme nejen fotbalové fanoušky.

Román významného irského autora, laureáta mnoha literárních cen, o fotbale, ale nejen o něm

Román významného irského autora, laureáta mnoha literárních cen, o fotbale, ale nejen o něm.

Můj názor na knihu Tenkrát v Německu:

zrušit
Originál: In high Germany (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB art,, Praha, 71 stran, ISBN: 8073412489
TOPlist