poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Slaná vůně přílivu

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Stejně jako autorčiny předcházející romány odehrává se i tento příběh ve Francii, tentokrát na malém ostrově, jakoby odděleném od ostatního světa. Sem, do míst svého dětství, se vrací mladá žena Mado,…
Stejně jako autorčiny předcházející romány odehrává se i tento příběh ve Francii, tentokrát na malém ostrově, jakoby odděleném od ostatního světa. Sem, do míst svého dětství, se vrací mladá žena Mado, která před deseti lety musela s matkou ostrov opustit. Od návratu si slibuje, že znovu získá důvěru svých blízkých i bývalých přátel… V Les Salants, kde Mado vyrůstala, žijí lidé poklidným životem, smířeně čelí osudu i nepřízni přírodních podmínek. Avšak v nedaleké La Houssini?re se bohatý Brismand pokouší tradiční dění narušit prosazením plánu na rozvoj a modernizaci ostrova. Mado se pouští do boje s přírodou i s Brismandem. Postupně získává přátelství starousedlíků a odkrývá dávná tajemství, příčiny letitých sporů i tragédií, jež poznamenaly i její rodinu. Autorka opět potvrzuje, že je skvělou vypravěčkou s bohatým jazykem, schopnou vytvářet napínavé příběhy plné uhrančivého kouzla “obyčejných” životů.
Přeložila Marcela Nejedlá.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vvd. 1., 2003, česky, Knižní klub, V Praze

Anglická autorka děj knihy tentokrát zasadila na malý ostrov poblíž francouzského pobřeží, který je jakoby oddělený od okolního světa. Leží na něm dvě znesvářená místa - vesnička Les Salants a městečko La Houssiniere, v němž je sídlo starosty

Pro vydání: Vvd. 1., 2003, česky, Knižní klub, V Praze

Anglická autorka děj knihy tentokrát zasadila na malý ostrov poblíž francouzského pobřeží, který je jakoby oddělený od okolního světa. Leží na něm dvě znesvářená místa - vesnička Les Salants a městečko La Houssiniere, v němž je sídlo starosty ostrova, policie apod. Příčinou jeho rozkvětu je písečná pláž, jediné místo pro bezpečné plachtění a koupání. Do Les Salants se za otcem vrací mladá malířka, která odsud před deseti odešla a teď chce s podivínským otcem obnovit vztah a především se o něj postarat. V tom jí má pomoci podnikatel z La Houssiniere, jenž ji podporoval na studiích. Brzy hrdinka přijde na to, že onomu muži ani tak nejde o to pomáhat starousedlíkům, ale chce získat jejich půdu, aby mohl zrealizovat plán, který by ostrov připravil o dosavadní charakter. Mladá žena sice musí čelit rozmarům přírody a tlaku komerce, ale zase získá přátelství lidí a odhalí i tajemství a příčiny letitých neshod, které poznamenaly i její rodinu.

Mladá žena se po návratu na domovský ostrov postaví nepřízni přírody i snahám o jeho modernizaci; při tom se jí podaří odkrýt i dávné rodinné spory a tragédie.

Můj názor na knihu Slaná vůně přílivu:

zrušit
Originál: Coastliners (anglicky)
, Vvd. 1., česky, Knižní klub,, V Praze, 350 stran, ISBN: 8024209454
TOPlist