poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Koule: věda na Zeměploše. II

Další autoři: Jan Kantůrek (překladatel), Dana Krejčová (překladatel), Jack S. Cohen, Jan Kantůrek, Dana Krejčová, Ian Stewart

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Pokračování knihy, ve které můžeme pozorovat zákonitosti našeho vesmíru aplikované na fantastický vesmír, kde nejdůležitější fyzikální zákony začínají slovem „možná".
Mágové ignorují existenci…
Pokračování knihy, ve které můžeme pozorovat zákonitosti našeho vesmíru aplikované na fantastický vesmír, kde nejdůležitější fyzikální zákony začínají slovem „možná".
Mágové ignorují existenci všech ostatních bytostí a pokud si snad někdo jejich pozornost vynucuje neustálým poukazováním na svoji služební nadřazenost, snaží se co nejrychleji jeho existenci snížit pod měřitelnou hodnotu. Kupříkladu kuší. Proto se na arcikancléřův pokyn vydali mágové do přírody a uvolňují nahromaděné napětí pomocí paintballových kouzel. To ovšem ještě nevědí, že se najednou ocitnou na Zeměploše, kterou kdysi sami vytvořili. A Zeměplocha je, naneštěstí, momentálně místem, kde se nenarodil William Shakespeare a kde jeho místo zaujímá Artur J. Nightingale, jehož drama Rufus III. je totální propadák. Mágové tentokrát budou muset zjistit, co z lidí dělá fungující společnost. Nezapomenou, samozřejmě, vyzkoušet krajní meze lidské přizpůsobivosti. Naši staří známí – matematik, biolog a spisovatel fantasy literatury – nám samozřejmě opět pomohou vyložit si věci tím správným způsobem, protože mágové i my potřebujeme všechnu pomoc, abychom překonali zlo, které využívá tu nejstrašnější zbraň – lidskou představivost.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Talpress / Úžasná Zeměplocha, 35, Praha

Trojice mágů - Mrakoplaš, Výměšek a Rozšafín dostanou vzkaz, že na Zemneploše se děje něco neobvyklého. Proto se na místo, jež s ostatními mágy sami kdysi vytvořili, vydávají, aby dali věci do pořádku. Cestují časovými

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Talpress / Úžasná Zeměplocha, 35, Praha

Trojice mágů - Mrakoplaš, Výměšek a Rozšafín dostanou vzkaz, že na Zemneploše se děje něco neobvyklého. Proto se na místo, jež s ostatními mágy sami kdysi vytvořili, vydávají, aby dali věci do pořádku. Cestují časovými smyčkami, aby zjistili, co z lidí dělá fungující společnost. Elfové s nimi totiž mají zcela jiné plány. Román je protkán vysvětlujícími kapitolami tří osob (matematika, biologa a samotného autora). Ukáže, jak je pro společnost nutné věřit v kouzlo příběhů, protože lidská představivost je to nejcennější, co máme. Druhá část z cyklu "Věda na Zeměploše"

Fantasy román se odehrává v místě, kde není žádné bylonebylium - na Zemneploše

Můj názor na knihu Koule:

zrušit
Originál: <>science of Discworld. II, The Globe (anglicky)
, 1. vyd., česky, Talpress, / Úžasná Zeměplocha, 35, Praha, 482 stran, ISBN: 8071972770
TOPlist