poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Okamžiky rozhodnutí

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Okamžiky rozhodnutí jsou upřímnou a poutavou zpovědí 43. prezidenta Spojených států George W. Bushe. Popisuje v nich klíčová rozhodnutí, která formovala jeho prezidentské období i osobní život.…
Okamžiky rozhodnutí jsou upřímnou a poutavou zpovědí 43. prezidenta Spojených států George W. Bushe. Popisuje v nich klíčová rozhodnutí, která formovala jeho prezidentské období i osobní život. Zavádějí čtenáře na palubu prezidentova letounu Air Force One vzápětí po útocích teroristů 11. září 2001, do operačního střediska v minutách před vypuknutím války v Iráku i do zákulisí Bílého domu, kde se rodila nejdůležitější rozhodnutí všech amerických prezidentů.

Dozvědí se, jak prezident Bush s časovým odstupem hodnotí svá nejdůležitější rozhodnutí, proč nejhorší chvíle ve svém úřadu zažil po hurikánu Katrina i proč za největší zklamání v životě považuje to, že se mu nepodařilo postavit před soud Usámu bin Ládina. Utajeny jim nezůstanou ani vztahy, které navázal s jinými čelnými světovými představiteli, včetně poctivého hodnocení, komu důvěřoval a komu nevěřil.

George W. Bush nechá čtenáře nahlédnout i do soukromí – nejen prostřednictvím fotografií a dopisů, jež si psal s otcem, ale svěřuje se i se svým obdivem a láskou k ženě a dcerám. Mnohé příhody potvrzují, že mu nechybí ani smysl pro humor.

Okamžiky rozhodnutí znamenají zásadní přelom v přístupu k žánru prezidentských pamětí. Nadchnou autorovy příznivce, překvapí kritiky a změní pohled nejen na osm pozoruhodných let v dějinách Ameriky, ale možná i na člověka, který stál ve středu všeho dění.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2011, česky, Fortuna Libri / Fortuna factum, Praha

Někdejší prezident USA se ve svých pamětech nesnaží o podrobný popis svého života a politické kariéry, jež vyvrcholila jeho prezidentských obdobím v letech 2001-2009, ale z časovým odstupem hodnotí kroky, které učinil ve svém

Pro vydání: 1. vyd., 2011, česky, Fortuna Libri / Fortuna factum, Praha

Někdejší prezident USA se ve svých pamětech nesnaží o podrobný popis svého života a politické kariéry, jež vyvrcholila jeho prezidentských obdobím v letech 2001-2009, ale z časovým odstupem hodnotí kroky, které učinil ve svém soukromém a především politickém životě. Hlavní pozornost je věnována jeho rozhodnutím v oblasti americké vnitřní (např. opatření pro zmírnění důsledků finanční krize) i zahraniční politiky (např. vedení války v Iráku a Afghánistánu) během Bushových dvou funkčních období.

Paměti bývalého presidenta Spojených států - George W. Bushe

Paměti bývalého presidenta Spojených států - George W. Bushe.

Můj názor na knihu Okamžiky rozhodnutí:

zrušit
Originál: Decision points (anglicky)
, 1. vyd., česky, Fortuna Libri, / Fortuna factum, Praha, 498 stran, ISBN: 9788073215699
TOPlist