poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Zkouška

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd, 1951, česky, Naše vojsko / Štít, Sv. 42, Praha

Zkouškou byl pro sovětský lid první půlrok Velké vlast. války, kdy se do země valily spousty německých skvěle vybavených váleč. strojů. Továrny z vnitrozemí bylo třeba přestěhovat mimo dosah vzdušných útoků nepříteleablížekezdrojům

Pro vydání: 1. vyd, 1951, česky, Naše vojsko / Štít, Sv. 42, Praha

Zkouškou byl pro sovětský lid první půlrok Velké vlast. války, kdy se do země valily spousty německých skvěle vybavených váleč. strojů. Továrny z vnitrozemí bylo třeba přestěhovat mimo dosah vzdušných útoků nepříteleablížekezdrojům těžkých surovin, a s největší přesností a technickou dokonalostí vybudovat především nové typy bitevních letounů. V románě je vylíčena evakuace jedné z ukrajinských letec. továren na Ural, kde je zanesmírnětežkýchpodmínek(čtyřicetistupňové mrazy, zprávy o postupu fašistů) neuvěřitelně rychle továrna znovu postavena a zahájí výrobu nezranitelných pancéřových letounů. Pozadím je civilní i válečné hrdinství obyvatelstva, technickéakádrovéproblémy asoukromé starosti jednajících osob, práce strany a partyzánů v nepřátelském zápolí. "Po prvé po vítězném pochodu Evropanů dostali vandalové z nových sovětských zbraní strach. Setkali se se zbraněmi,ukovanýminovýmzbrojířem.Nástupce velikého Lenina převzal velení nad ozbrojeným lidem. Černá smrt - blábolí poděšený nepřítel - a my vděčně říkáme našim sokolům Světlý život."

Pro vydání: 2. vyd, 1951, česky, Naše vojsko / Knihovna vojáka, Sv. 40, Praha

Zkouškou byl pro sovětský lid první půlrok Velké vlast. války, kdy se do země valily spousty německých skvěle vybavených váleč. strojů a kdy sovět. průmysl musil vytvořit protiváhy němec. techn. vynálezům. Továrnyzvnitrozemíbylotřeba do posledního šroubku přestěhovat mimo dosah vzdušných útoků nepřítele a blíže ke zdrojům těžkých surovin, a s největší přesností a technickou dokonalostí vybudovat především nové typy bitevních letounů. Vrománějevylíčenaevakuace jedné z ukrajinských leteckých továren na Ural. kde je za nesmírně těžkých podmínek přírodních i psychických (čtyřicetistupňové mrazy, zprávy o postupu fašistů) neuvěřitelně rychle továrna znovu postavenaazahájívýrobunezranitelných pancéřových letounů. Pozadím je civilní i válečné hrdinství obyvatelstva, technické a kádrové problémy a soukromé starosti jednajících osob, a práce strany a partyzánů v nepřátelském zápolí. "Po prvépovítěznémpochoduEvropou dostali vandalové z nových sovětských zbraní strach. Setkali se se zbraněmi, ukovanými novým zbrojířem. Nástupce velikého Lenina převzal velení nad ozbrojeným lidem. Černá smrt - blábolí poděšený nepřítel -amyvděčně říkámenašim sokolům Světlý život."

Můj názor na knihu Zkouška:

zrušit
, 1. vyd, česky, Naše vojsko / Štít, Sv. 42, Praha, 331 stran
TOPlist