poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Láska a přátelství a jiné prózy

Další autoři: Tomáš Tulinger (překladatel), Tomáš Tulinger

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 178 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Prohnaná, ale smolařská intrikánka Laura, věčně opilá Alice, marnivá a hloupá Mary, potrhlá Eliza, drzá Cassandra... Hrdinky osmi raných próz Jane Austenové žijí celkem obyčejnými životy, ale autorka…
Prohnaná, ale smolařská intrikánka Laura, věčně opilá Alice, marnivá a hloupá Mary, potrhlá Eliza, drzá Cassandra... Hrdinky osmi raných próz Jane Austenové žijí celkem obyčejnými životy, ale autorka dokáže jejich příběhy vyprávět nevšedně. S nadsázkou, ironií a v duchu parodie na dobové zamilované romány. Vítejte ve světě, kde dámy při každé vhodné příležitosti omdlévají, kde se nuda zahání vedením nudných řečí, kde chudí mladíci nezřídka bývají levobočky urozených boháčů, kde si nikdo nemůže být jist, jestli v náhodném spolucestujícím neobjeví svého příbuzného, a kde nemravové a klevetníci s oblibou nasazují masku ctnosti.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2009, česky, Daranus, V Řitce

Drobné prózy jedné z nejznámějších anglických autorek devatenáctého století. V jejích povídkách nacházíme předchůdce později velmi proslavených románových postav.

Můj názor na knihu Láska a přátelství a jiné prózy:

zrušit
Originál: Love and freindship, Jack & Alice, Frederic & Elfrida, Henry & Eliza, Three sisters, Beautifull Cassandra, Sir William Mountage, Adventures of Mr. Harley (anglicky)
, česky, Daranus,, V Řitce, 156 stran, ISBN: 9788086983806
TOPlist