poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Cilka

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Nemuset mnoho pracovat, žádné velké závazky, vdavky a starost o rodinu. Užít si a mít se dobře, milovat, cestovat… Tak častá představa naivních mladých dívek, které mají dojem, že v životě ještě nic…
Nemuset mnoho pracovat, žádné velké závazky, vdavky a starost o rodinu. Užít si a mít se dobře, milovat, cestovat… Tak častá představa naivních mladých dívek, které mají dojem, že v životě ještě nic neprožily a že je ten „pravý“ život teprve čeká.
Tatínkova smrt způsobila, že Cilka, hrdinka románu, místo na studia musela do služby. Nejprve na venkov, pak do města – do Jihlavy a do Prahy, kam ji vede její touha poznat svět, užít si. Chce poznat lepší, vznešenější svět, a provdá se proto za bohatého muže, který z ní, jak věří, učiní ženu velkého světa.
Co ale srdce? Co až se milenci jeden druhého nabaží? Až se bude pod máminým srdcem rodit nový tvoreček? Po čase Cilka poznává, že představy o tom, že se stane bohatou paní, jsou pouhými sny a že své štěstí musí hledat tam, odkud přišla.
Platí tvrdě za svou zkušenost, ale získává novou jistotu, že není všechno zlato, co se třpytí, a že ryzí hodnoty jsou ty, které se vyjeví až po našem upřímném hledání.

Můj názor na knihu Cilka:

zrušit
, česky, Jota, / Javořice (Jota), Brno, 135 stran, ISBN: 8072171992
TOPlist