poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Devátý Buddha

Další autoři: Blanka Pešinová, Blanka Pešinová-Couvreur

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

První světová válka právě skončila, ale pro Christophera Wylama, agenta britské tajné služby v Indii, vypukne brzy po návratu domů do Anglie nový, navýsost osobní boj o záchranu jeho jediného syna…
První světová válka právě skončila, ale pro Christophera Wylama, agenta britské tajné služby v Indii, vypukne brzy po návratu domů do Anglie nový, navýsost osobní boj o záchranu jeho jediného syna Williama, který je nevysvětlitelně unesen z poklidné anglické vísky. Wylam se vydá za únosci zpět do Indie, odkud ho krvavé stopy vedou dále přes zasněžený Himaláj do Tibetu, kde, jak se domívá, je jeho syn uvězněn v nedostupném buddhistickém klášteře: podle předpovědí má být další v řadě inkarnací Buddhy, ale zároveň je i figurkou na šachovnici mezinárodních intrik. Nechybí ani milostná zápletka s krásnou a téměř božskou Chindamani, která Wylamovi pomáhá v jeho zoufalém úsilí shledat se se svým synem. Kniha je zajímavá i svým koloritem koloniální Indie.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2003, česky, BB art, Praha

Christopher prožil první světovou válku v Indii, kde jako agent zajišťoval anglické zájmy v této zemi. Po válce se vrací do Anglie a vzápětí je mu unesen jeho syn. Stopy vedou opět do Indie a Tibetu a Christopher se vydá dítě hledat.

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2003, česky, BB art, Praha

Christopher prožil první světovou válku v Indii, kde jako agent zajišťoval anglické zájmy v této zemi. Po válce se vrací do Anglie a vzápětí je mu unesen jeho syn. Stopy vedou opět do Indie a Tibetu a Christopher se vydá dítě hledat. Chlapec je držen v tajuplném buddhistickém klášteře, kde se stal obětí mezinárodní politické hry. Hlavní roli v únosu hraje ruský agent, který se snaží rozšířit komunistickou ideologii i do dalších asijských zemí a využívá za tímto účelem těch nejpodlejších prostředků. Poněkud přebujelý román se opírá hlavně o mystiku a atraktivnost prostředí. Mir.

Thriller odehrávající se v Tibetu 20. let 20. století, kam byl unesen malý anglický chlapec, těží z tajuplné atmosféry místních klášterů

Thriller odehrávající se v Tibetu 20. let 20. století, kam byl unesen malý anglický chlapec, těží z tajuplné atmosféry místních klášterů.

Můj názor na knihu Devátý Buddha:

zrušit
Originál: Ninth Buddha (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB art,, Praha, 346 stran, ISBN: 8073410710
TOPlist