poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Bohyň

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 290 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Příběh osudové epizody v životě autorovy babičky Heleny Konwické, zasazený na litevský venkov období ruských represí po povstání z r. 1863, patří k nejlepším dílům známého polského prozaika.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2004, česky, Paseka / Světová próza, sv. 11, Praha, Litomyšl

Děj se odehrává na litevském venkově, na osamělém, v lesích ukrytém statku v druhé polovině devatenáctého století. Do tohoto sugestivního prostředí autor zasadil tragický milostný příběh své babičky, polské šlechtičny,

Pro vydání: Vyd. 1., 2004, česky, Paseka / Světová próza, sv. 11, Praha, Litomyšl

Děj se odehrává na litevském venkově, na osamělém, v lesích ukrytém statku v druhé polovině devatenáctého století. Do tohoto sugestivního prostředí autor zasadil tragický milostný příběh své babičky, polské šlechtičny, která se ve svých třiceti letech zamiluje do židovského chlapce. Autor vydal svůj román v osmdesátých letech minulého století, v době, kdy v Polsku, stejně jak u nás vrcholila doba komunistické moci a ve svém zdánlivě jednoduchém románu připomíná historii polského národa pod nadvládou carského Ruska. Velmi hezky napsaná kniha milovníky historických románů víc než potěší.

Baladický román významného současného polského autora se odehrává v historických kulisách Litvy v roce 1875 a je rekonstrukcí jedné epizody ze života jeho babičky

Baladický román významného současného polského autora se odehrává v historických kulisách Litvy v roce 1875 a je rekonstrukcí jedné epizody ze života jeho babičky.

Můj názor na knihu Bohyň:

zrušit
Originál: Bohiń (polsky)
, Vyd. 1., česky, Paseka, / Světová próza, sv. 11, Praha, Litomyšl, 220 stran, ISBN: 8071856878
TOPlist