poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Hry na schovávanou

Další autoři: Vojtěch Otčenášek (ilustrátor)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Hry na schovávanou představují autorovu tvorbu posledních dvou let(2006 - 7).<br>Dan Holk nachází inspiraci v...

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1, 2008, česky, Kotnov, Tábor

I v tomto novém souboru pokračuje autor ve stylu a v jazyku, který naznačil již ve své prvotině "Hry se slovy". Znamená to, že autor se nepokouší hledat nové tvůrčí postupy a patrně záměrně setrvává na těch principech, které jsou

Pro vydání: Vyd. 1, 2008, česky, Kotnov, Tábor

I v tomto novém souboru pokračuje autor ve stylu a v jazyku, který naznačil již ve své prvotině "Hry se slovy". Znamená to, že autor se nepokouší hledat nové tvůrčí postupy a patrně záměrně setrvává na těch principech, které jsou charakteristickým znakem pro jeho předcházející sbírku. Holk tedy nevyhledává konkrétní konfrontační postoje či dramatické konflikty, neuplatňuje silácká gesta nebo silná slova: jeho poezie si všímá spíše drobných detailů, které mu umožňují zamyslet se nad právě uplynulým okamžikem, nad chvílemi, které vyjadřují harmonický rodinný vztah či pocit štěstí nebo se naopak stávají svědky absurdních a zcela nesmyslných situací. Za základní metodu, kterou autor v tomto cyklu co nejvíce používá, lze považovat jakési laskavé rozjímání kořeněné vtipem a humorem, které je načrtnuto v lehce naivním tónu, podbarveném poměrně jednoduchým rýmovým schématem (snad proto Holkovy texty připomínají v mnoha případech písňové popěvky), do něhož Holk občas i "propašuje" některé ze svých životních hesel: "Chci dělat věci co mě ženou dopředu / líp to lidi dělat nesvedu."

Druhá sbírka současného českého autora a textaře obsahuje verše, které vznikaly v průběhu dvou posledních let (2006-2007)

Můj názor na knihu Hry na schovávanou:

zrušit
, Vyd. 1, česky, Kotnov, Tábor, 106 stran, ISBN: 9788090388710
TOPlist