poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Jak přišly na svět pampelišky: květiny v pohádkách a kolem nás

Další autoři: Zdeňka Krejčová (ilustrátor), Zdeňka Krejčová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Nová série pohádkových knih Ireny Gálové přibližuje dětem ptáky, květiny, zvířátka, stromy, motýly, brouky i podmořský svět. Po knize o ptácích Ukolébavky pro dudka vychází Jak přišly na svět…
Nová série pohádkových knih Ireny Gálové přibližuje dětem ptáky, květiny, zvířátka, stromy, motýly, brouky i podmořský svět. Po knize o ptácích Ukolébavky pro dudka vychází Jak přišly na svět pampelišky o květinách.
Autorka, známá hlavně Lískulkou, holčičkou z lískového oříšku (knihy a TV seriál), jde v této pozoruhodné řadě knížek dál. Obohacuje je o faktografický dodatek ke každé pohádce. Poutavě vypráví o opravdovém životě „hrdiny“ každé pohádky. Skutečnost ve světě přírody totiž může být stejně zajímavá jako pohádka.
Knížky bohatě ilustrovala nádhernými obrázky Zdenka Krejčová. Součástí každé knihy jsou 2 CD, která obsahují nahrávky všech pohádek s citlivým hudebním doprovodem.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Fraus, Plzeň

Pomněnky, konvalinky, tulipány a mnohé další kytičky známe z volné přírody nebo si je občas koupíme do vázy, ale třeba o nich vůbec nic nevíme. Proč má pomněnka tak dlouhý kořen, jaký květ má blatouch, jaký tulipán, proč má růže trny? V autorčiných

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Fraus, Plzeň

Pomněnky, konvalinky, tulipány a mnohé další kytičky známe z volné přírody nebo si je občas koupíme do vázy, ale třeba o nich vůbec nic nevíme. Proč má pomněnka tak dlouhý kořen, jaký květ má blatouch, jaký tulipán, proč má růže trny? V autorčiných krátkých vyprávěních nalezneme odpovědi nejen na tyto otázky. Především se však jedná o knížku pohádkovou, v níž kytičky mluví, skřítek Brumlíček se zamiluje do bludičky Lily, a z jedné pohádky se dozvíme i to, na koho čeká čekanka.

Příběhy pohádkové i pravdivé nás zavedou do říše rostlin. Knížka je vhodná pro mladší děti. Doplňují ji dvě CD

Příběhy pohádkové i pravdivé nás zavedou do říše rostlin. Knížka je vhodná pro mladší děti. Doplňují ji dvě CD.

Můj názor na knihu Jak přišly na svět pampelišky:

zrušit
, 1. vyd., česky, Fraus,, Plzeň, 71 stran, ISBN: 8072385429
TOPlist