poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Mezi ženami

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Román Mezi ženami (anglicky vyšel roku 1990) zachycuje život irské venkovské rodiny v rozmezí dvaceti let, počínaje zhruba padesátými lety. Hlavní důraz autor klade na zobrazení vztahů a jejich vývoje…
Román Mezi ženami (anglicky vyšel roku 1990) zachycuje život irské venkovské rodiny v rozmezí dvaceti let, počínaje zhruba padesátými lety. Hlavní důraz autor klade na zobrazení vztahů a jejich vývoje v rodině protagonisty Morana, vdovce s pěti dětmi, který se ve dvacátých letech aktivně zúčastnil anglo-irské války. Lehce plynoucí román vyznívá jako jemně nostalgická studie doby a mravů.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2003, česky, Mladá fronta / Moderní světová próza, sv. 44, Praha

Svérázný irský farmář žije s třemi dcerami a nejmladším synem v ústraní svého domu a jejich každodenní život je podřízen nesmlouvavé otcově vůli. Rodina po rozchodu s jediným otcovým přítelem žije osaměle, ve

Pro vydání: 1. vyd., 2003, česky, Mladá fronta / Moderní světová próza, sv. 44, Praha

Svérázný irský farmář žije s třemi dcerami a nejmladším synem v ústraní svého domu a jejich každodenní život je podřízen nesmlouvavé otcově vůli. Rodina po rozchodu s jediným otcovým přítelem žije osaměle, ve stereotypu každodenních rituálů a to se nemění ani tehdy, když se otec podruhé ožení. Jeho žena přijímá bezvýhradně jeho výsadní postavení, podrobuje se stejně jako děti jeho tvrdé, ve své podstatě však neobratně láskyplné tyranii. Dcery postupně odcházejí z domova, ale stejně jako nemladší syn se tam při každé příležitosti vracejí a při návštěvách se ochotně a s lehkou nostalgií podrobují známé atmosféře.Teprve až po otcově smrti se ale z jeho dcer stávají silné, cílevědomé osobnosti. Úsporně napsaná kniha bez dramatických zápletek je založena na popisu rodinných vztahů a detailní psychologické charakteristice postav.

Psychologický román irského autora vypovídá o vzájemných vztazích v rodině irského zemědělce, který ovládá pevnou rukou život svých dětí až do jejich dospělosti.

Můj názor na knihu Mezi ženami:

zrušit
Originál: Amongst women (anglicky)
, 1. vyd., česky, Mladá fronta, / Moderní světová próza, sv. 44, Praha, 210 stran, ISBN: 802041018X
TOPlist