poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Žena pro třetího krále: královna Richenza

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Román o jedné z nejzajímavějších ženských postav českých dějin na počátku 14. století. Dvakrát usedla Richenza na český trůn a dvakrát jako vdova odmítla odejít do kláštera. Sama pro sebe si vybrala…
Román o jedné z nejzajímavějších ženských postav českých dějin na počátku 14. století. Dvakrát usedla Richenza na český trůn a dvakrát jako vdova odmítla odejít do kláštera. Sama pro sebe si vybrala svého třetího krále, který naplnil její hladové srdce láskou.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 4. vyd., 2013, , Šulc - Švarc / Romány Ludmily Vaňkové, Praha

Na pozadí dobových událostí líčí autorka příchod Rejčky z Polska do Čech, její krátká manželství s Václavem II. a Rudolfem Habsburským. Nejrozsáhlejší část románu je věnována vzájemnému vztahu královny vdovy s nejpřednějším

Pro vydání: 4. vyd., 2013, , Šulc - Švarc / Romány Ludmily Vaňkové, Praha

Na pozadí dobových událostí líčí autorka příchod Rejčky z Polska do Čech, její krátká manželství s Václavem II. a Rudolfem Habsburským. Nejrozsáhlejší část románu je věnována vzájemnému vztahu královny vdovy s nejpřednějším mužem království Jindřichem z Lipé. V centru pozornosti stojí individuální osud a citové problémy české panovnice, historické události zachycuje autorka jen potud, pokud jsou nutné k dokreslení a pochopení jejího lidského profilu.

Historický román o osudech české královny Elišky Rejčky, jedné z nejzajímavějších ženských postav českých dějin na počátku 13. století.

Můj názor na knihu Žena pro třetího krále:

zrušit
TOPlist