poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Psychologie

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2. vyd, 1951, česky, Dědictví Komenského / Pedagogická přítomnost, Sv. 2, Praha

Ruská vysokoškolská učebnice, kolektiv. dílo předních představitelů sovět. psychologie, která vychází z Marxovy these: "Nelze oddělit myšlení od hmoty, jež myslí" a z Leninovy theorie odrazu. Kniha

Pro vydání: 2. vyd, 1951, česky, Dědictví Komenského / Pedagogická přítomnost, Sv. 2, Praha

Ruská vysokoškolská učebnice, kolektiv. dílo předních představitelů sovět. psychologie, která vychází z Marxovy these: "Nelze oddělit myšlení od hmoty, jež myslí" a z Leninovy theorie odrazu. Kniha je určena za pomůcku nejen pro vysoké školy, ale i pro učitele a vychovatele vůbec, pro kádrové referenty atd. Rozvržení látky: I. Obec. otázky psychologie ( předmět, úkoly, methody; vývoj duševna), II. Duševní procesy (počitky, vnímání, představy, paměť, fantasie, myšlení, řeč, city, vůle). III. Psychol. rozbor činnosti (její obecná psychologická charakteristika, pozornost, dovednosti a zvyky, tvůrčí činnost). IV. Psychologie osobnosti ( zájmy, schopnosti a nadání, temperament, charakter). - V předmluvě k 2. čes. vydání se uvádí, že s dnešního hlediska je kniha "obrazem již překonaného stadia sovětské psychologie", neboť obsahuje ještě prvky vyvrácených Marrových theorií a má i některé nedostatky další. Kniha je přesto vydávána znovu, "neboť je to v současné době nejlepší souborná práce o psychologii"

Pro vydání: 1949, česky, Dědictví Komenského / Pedagogická přítomnost, Sv. 2, Praha

Rus. vysokoškol. učebnice, v orig. vydaná 1948, kolektiv. dílo předních představitelů sovět. psychologie. Jako věda o duševnu, vychází tato disciplina z Marxovy these: "Nelze oddělit myšlení od hmoty, jež myslí" azLeninovytheorieodrazu. Opírá se o novou společenskou základnu a spojuje theorii s potřebami socialist. výstavby a je tak pomůckou nejen vys. škol, ale i učitelů a vychovatelů vůbec, kádrových referentů, pracovníků osob.odděleníatd.Rozvržení látky:I. Obec. otázky psychologie (předmět, úkoly, methody; vývoj duševna), II. Duševní procesy (počitky, vnímání, představy, paměť, fantasie, myšlení, řeč, city, vůle), III. Psychol. rozbor činnosti (jejíobecnápsychol.charakteristika,pozornost, dovednosti a zvyky, tvůrčí činnost), IV. Psychologie osobnosti (zájmy, schopnosti a nadání, temperament, charakter)

Můj názor na knihu Psychologie:

zrušit
, 2. vyd, česky, Dědictví Komenského / Pedagogická přítomnost, Sv. 2, Praha, 491 stran
TOPlist