poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Španělský lid v boji

Další autoři: Vicente Uribe (autor), Antonio Mije (autor), Josef Štefánek (editor)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. autoris. vyd, 1951, česky, Orbis, Praha

Obs. básně (S.K. Neumann: Asturští horníci; M. Hernández: Vítr lidu; P. Neruda: Barcelona; H. Malířová: La Passionara) a stati: J. Modesto: Boje španělského lidu za svobodu (v údobí od skončení války 1918 do poč. r. 1939); V. Uribe: Pronikání

Pro vydání: 1. autoris. vyd, 1951, česky, Orbis, Praha

Obs. básně (S.K. Neumann: Asturští horníci; M. Hernández: Vítr lidu; P. Neruda: Barcelona; H. Malířová: La Passionara) a stati: J. Modesto: Boje španělského lidu za svobodu (v údobí od skončení války 1918 do poč. r. 1939); V. Uribe: Pronikání západ. imperialistů do Španělska; A. Mije: Španělský lid v boji za mír po druhé svět. válce; D. Ibarruri: Nová etapa v boji špaň. lidu (o posl. událostech v Katalánsku, všeobecné stávce, boji, ... který započal jako hnutí proti hladu a drahotě," a stal se pak "zároveň převážně politickým bojem, namířeným proti Francovu režimu a jeho americkým ochráncům."

Pro vydání: 2. autoris. vyd, 1951, česky, Orbis, Praha

Obs. básně (S.K. Neumann: Asturští horníci: M. Hernández: Vítr lidu: P. Neruda: Barcelona: H. Malířová: La Passionaria) a stati: J. Modesto: Boje španělského lidu za svobodui (v údobí od skončení války 1918 do poč. r. 1939): V. Uribe: Pronikání západ. imperialistů do Španělska: A. Mije: Španělský lid v boji za mír po druhé svět. válce; D. Ibarruri: Nová etapa v boji špaň. lidu (o posl. událostech v Katalánsku, všeobecné stávce. boji, "... který započal jako hnutí proti hladu a drahotě," a stal se pak "zároveň převážně politickým bojem, namířeným proti Francovu režimu a jeho americkým ochráncům."

Můj názor na knihu Španělský lid v boji:

zrušit
, 1. autoris. vyd, česky, Orbis, Praha, 106 stran
TOPlist