poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Dietrich Bonhoeffer: křesťan v opozici

Další autoři: Hana Krijtová (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Životopis teologa Dietricha Bonhoeffera (1906–1945) přibližuje jeho zápas o porozumění evangeliu, sobě, druhým a vlastnímu místu ve světě. Postupně se slovy i činy vyhraňoval vůči církevní politice a…
Životopis teologa Dietricha Bonhoeffera (1906–1945) přibližuje jeho zápas o porozumění evangeliu, sobě, druhým a vlastnímu místu ve světě. Postupně se slovy i činy vyhraňoval vůči církevní politice a státní moci až k účasti v odboji a přípravám atentátu na Hitlera, které vyústily v Bonhoefferovo věznění a popravu.
Teoložka a církevní historička Renate Windová (1950) podává jeho život v nezkreslující zkratce, poutavě a přístupně. Kniha byla nominována na Německou cenu za literaturu pro mládež a získala Evangelickou knižní cenu. Je první knižní biografií Dietricha Bonhoeffera v češtině.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Kalich, Praha

Životopis německého protestantského teologa a účastníka protinacistického odboje D. Bonhoeffera od německé protestanstké teoložky.

Recenze: Teoložka vypráví příběh pastora, který chtěl zavraždit Hitlera

Hlavní hrdinou knihy teoložky Renate Windové je farář, který se nenechal zblbnout Hitlerovými slogany. Dietrich Bonhoeffer dělal vše pro to, aby alespoň někteří z křesťanů s Říší nekolaborovali. Později došel k názoru, že je nutné bojovat doslova.
Tomáš Weiss, 19. června 2014, art.iHNed.cz

Můj názor na knihu Dietrich Bonhoeffer:

zrušit
Originál: Dem Rad in die Speichen fallen (německy, německy)
, 1. vyd., česky, Kalich,, Praha, 169 stran, ISBN: 9788070172025
TOPlist