poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Mliekarka z Ottakringu: (denníky 1925-1927)

Další autoři: Zuzana Demjánová (překladatel), Zuzana Demjánová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Tretí, záverečný diel denníkov, tentoraz z rokov 1925 až 1927. Vo Viedni dvadsiatych rokov sa manželský pár vykázaný z Ruska etabluje len s veľkou námahou. Krajina bojuje s povojnovou chudobou a…
Tretí, záverečný diel denníkov, tentoraz z rokov 1925 až 1927. Vo Viedni dvadsiatych rokov sa manželský pár vykázaný z Ruska etabluje len s veľkou námahou. Krajina bojuje s povojnovou chudobou a prisťahovalcov nik nevíta s otvoreným náručím.
Ako prízraky z minulosti sa vynárajú čudesné postavy s ruským prízvukom.
Akademická dráha mladej matky je odsunutá na neurčito, akákoľvek intelektuálna činnosť ustu­puje do pozadia pred nutnosťou uživiť sa – práve v tom im má pomôcť malá mliekareň vo viedenskom Ottakringu.
Zatiaľ čo nám ruské denníky Rachmanovovej odkrývali sku­točnosti, ktoré Slovensko do takej miery nezasiahli (resp. až neskôr a menej živelne), z tretieho dielu denníkov ruskej spi­sovateľky na nás dýchne stará dobrá stredná Európa a všetko, čo k nej patrilo: čudáci, postavičky z nádvorí, deti vychová­vané ulicou, povaľači, špekulanti, emigranti a všadeprítomná bieda veľkého mesta čerstvo vzniknutej republiky, ktorá pre­hrala vojnu.
Aj do rakúskeho exilu však doliehajú smutné správy z Ruska. Niektoré vydania tohto dielu denníkov v nemčine ruské reálie skrátili, či dokonca vyhodili, slovenské vydanie vychádza v pôvodnej, neskrátenej verzii.

Recenze: V ľuďoch je desivá temnota i túžba po vznešenom

Mliekarka z Ottakringu i celá trilógia sprostredkúva vzácne posolstvo. Tvorí ho samotná povaha Rachmanovovej života a literárneho diela, žitého a písaného v ideovej jednote a v súlade s vyššími morálnymi a umeleckými kritériami. Autorka pokorne…
Marián Hatala, 30. března 2014, sme.sk

Můj názor na knihu Mliekarka z Ottakringu:

zrušit
TOPlist