poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Projekt stvořitel

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Za podmínek absolutního utajení pracuje skupina významných vědců na vytvoření supermoderního počítače nadaného schopností umělé inteligence.
Aby tento počítač mohl fungovat, je nutné do něj nejdříve…
Za podmínek absolutního utajení pracuje skupina významných vědců na vytvoření supermoderního počítače nadaného schopností umělé inteligence.
Aby tento počítač mohl fungovat, je nutné do něj nejdříve vložit podrobný digitalizovaný obraz lidského mozku, pořízený pomocí vysoce výkonné jednotky magnetické rezonance. Právě po expozici magnetickým zářením se však u zúčastněných vědeckých pracovníků začnou objevovat znepokojivé neurologické potíže a krátce poté, co je celý projekt z tohoto důvodu pozastaven, je jeden z nich nalezen mrtev ve své pracovně.
Oficiální místa sice zarputile tvrdí, že vědec zemřel na mozkovou mrtvici, doktor David Tennant, který má z pověření prezidenta Spojených států dohlížet na etické otázky projektu, se ovšem domnívá, že jeho dobrý přítel byl chladnokrevně zavražděn.
Sám kvůli neurologickým potížím musel začít navštěvovat psychoanalytičku Rachel Weissovou, a teď se rozhodl dopátrat s její pomocí pravdy. Oba se však nakonec ocitnou na útěku před těmi, kdo se rozhodli získat nad projektem plnou a nikým neomezovanou kontrolu.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Knižní klub, V Praze

David Tennant, vystudovaný teoretický fyzik a uznávaný lékař a profesor etiky na univerzitě, se již dva roky na žádost samotného amerického prezidenta účastní v Severní Karolíně práce na přísně utajovaném projektu Stvořitel, jehož cílem je

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Knižní klub, V Praze

David Tennant, vystudovaný teoretický fyzik a uznávaný lékař a profesor etiky na univerzitě, se již dva roky na žádost samotného amerického prezidenta účastní v Severní Karolíně práce na přísně utajovaném projektu Stvořitel, jehož cílem je vytvoření superpočítače obdařeného umělou inteligencí. Ambiciózní vědecký pokus, financovaný státem, inicioval vlivný miliardář a je řízený Národní bezpečnostní agenturou. V posledních šesti měsících se u členů týmu, vystavených při snímání mozku pomocí magnetické rezonance silnému záření, začaly projevovat závažné neurologické potíže. David, trpící narkolepsií a podivnými halucinacemi, je nucen vyhledat pomoc renomované psychoanalytičky Rachel Weissové. Začíná se obávat o svůj život, když je jeho přítel a také účastník projektu, jaderný fyzik, nalezen ve své kanceláři mrtvý. Je přesvědčen, že byl zavražděn. Rozhodne se objasnit jeho smrt a odhalit tajemství kolem celého výzkumu. Společně s Rachel prchají před dokonale vycvičenými příslušníky bezpečnostních sil přes Tennessee, Washington, New York až do Jeruzaléma a odtud s pomocí Mossadu zpět do USA na vojenskou základnu v Novém Mexiku, kde se pokusí zmařit spuštění prototypu počítače, který může být zneužit jako nejdokonalejší zbraň a ohrozit celý svět.

Thriller s prvky sci-fi sleduje pronásledování muže, snažícího se zabránit dokončení unikátní počítačové technologie

Thriller s prvky sci-fi sleduje pronásledování muže, snažícího se zabránit dokončení unikátní počítačové technologie.

Můj názor na knihu Projekt stvořitel:

zrušit
Originál: Footprints of god (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Knižní klub,, V Praze, 414 stran, ISBN: 8024213850
TOPlist