poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Bosá v priesvitných šatách: texty, obrazy, sentencie

Další autoři: Martin Augustín (ilustrátor), Martin Augustín

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

Nonika 23.8.2012 22:57

Myslím si, že na toto dielo s veľkým D sa nedá povedať nič negatívne. Večer si pustím príjemnú hudbu, zapálim sviečky a s pohárom vínka sa kochám krásou slova a farieb. Určite odporúčam všetkým milovníkom umenia a aj tým, ktorí sa nimi chcú stať.

Co o knize říká nakladatel:

Bosá v priesvitných šatách - anotácia

„Sú knihy, ktoré hoja bolesti. Sú knihy, ktoré rozvášňujú. Knihy múdre, i nahlúple.
Knihy pre verných, i neverných čitateľov. Knihy na počúvanie. Na vzlietnutie.
Bosá v priesvitných šatách - anotácia

„Sú knihy, ktoré hoja bolesti. Sú knihy, ktoré rozvášňujú. Knihy múdre, i nahlúple.
Knihy pre verných, i neverných čitateľov. Knihy na počúvanie. Na vzlietnutie.
Knihy zažité a knihy ako pridaná hodnota bežnej knižnice. Knihy, ktoré milujeme po celý život, ale aj také, na ktoré zabudneme. Sú knihy, ktoré často citujeme, prenášame v duši z miesta na miesto, vláčime v duchovnom batohu, nosíme pri sebe ako modlitebné knižky, dychtivo odporúčame priateľom. Knihy voňajúce panenstvom neroztvorenia, papiera, rezby a tlače, vstupujúce do nášho života opatrne ako slušní hostia, ktorí už nikdy neopustia domácnosť. A sú aj knihy, ktoré vznikli takpovediac bokom, z nevyspytateľného chcenia náhody a možno aj autorského zámeru vyčistiť si hlavu či stôl.”

Týmito slovami uvádza excelentný slovenský básnik, spisovateľ a textár Kamil Peteraj svoju novú básnickú zbierku Bosá v priesvitných šatách, ktorá obsahuje vyše šesťdesiat básní a sentencií a doplnená je originálnymi ilustráciami výtvarníka Martina Augustína. K čitateľovi sa tak dostáva krásna kniha, ktorá predstavuje symbiózu čistej poézie a výtvarného umenia.


Kamil Peteraj (1945) - spisovateľ, básnik, textár, má za sebou naozaj veľmi bohatú tvorbu.
Z jeho básnických zbierok vydaných v Ikare sa doposiaľ predalo neuveriteľných 50 tisíc výtlačkov! Knižne vydal vyše dve desiatky zbierok poézie a kníh s piesňovýmí textami. Za zbierky V slepy´ch uličkách, Voňavé tajomstvá, Breviár lásky, Čo bolí, to prebolí, Čo sa šeptá dievčatám získal Zlaté, resp. Platinové knihy. Za básnickú zbierku Čo sa šeptá dievčatám dostal v r. 2007 cenu literárnej krituky Zlaté pero. Básne Kamila Peteraja sú preložené do viacerých jazykov.

Můj názor na knihu Bosá v priesvitných šatách:

zrušit
, 1. vyd., slovensky, Ikar,, Bratislava, 101 stran, ISBN: 9788055129358
TOPlist