poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Rubato

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Slovenský básník a filmový scenárista, autor románů, novel, povídek, básnických sbírek, scénářů a knih pro děti se narodil v roce 1938 a zemřel 6. října 1995 vlastní rukou. Do literatury vstoupil…
Slovenský básník a filmový scenárista, autor románů, novel, povídek, básnických sbírek, scénářů a knih pro děti se narodil v roce 1938 a zemřel 6. října 1995 vlastní rukou. Do literatury vstoupil románem Narcis (1965); v českém překladu vyšly jeho romány Rozum (1982, č. 1989) a Láska (dokončeno v roce 1972, vyšlo 2002, č. 2005). Román Rubato (1990) vypráví žena, trestaná vražedkyně Uršula; vedle poměrně jednoduchého děje se čtenář ocitá v „myšlenkovém“ světě Uršuliných reflexí, bohatém a ambivalentním světě jejích vnitřních monologů. Nejčastěji se hrdinka upíná k úvahám o Bohu a smrti, k úvahám o své sociální roli ve společnosti a k budoucnosti. Výsledný text je potom prolnutím obou těchto rovin. Rytmus jejich střídání není nijak vyrovnaný, ale přerývaný, jak už napovídá samotný název knihy: Rubato.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2008, česky, Kalich / Prvotisky, sv. 7, Praha

Uršula řeší značně problematické vztahy k lidem ze svého nejbližšího okolí. Potýká se s vlastní nejistotou a zklamáním z věčně nezodpovězených otázek, kterými se ustavičně trápí. Život si navíc komplikuje i díky vztahu k Marcelovi,

Pro vydání: 1. vyd., 2008, česky, Kalich / Prvotisky, sv. 7, Praha

Uršula řeší značně problematické vztahy k lidem ze svého nejbližšího okolí. Potýká se s vlastní nejistotou a zklamáním z věčně nezodpovězených otázek, kterými se ustavičně trápí. Život si navíc komplikuje i díky vztahu k Marcelovi, dospívajícímu chlapci, mladšímu o více než dvacet let. I když se hlavní hrdinka ve svých myšlenkách a skutcích pokouší o nalezení nové naděje, stále hledá své druhé božské já, její život má tragické vyústění.

Psychologický román slovenského autora, v němž hlavní hrdinka Uršula v niterných záznamech odhaluje svá nejintimnější přání, svůj "tajný život"

Psychologický román slovenského autora, v němž hlavní hrdinka Uršula v niterných záznamech odhaluje svá nejintimnější přání, svůj "tajný život".

Můj názor na knihu Rubato:

zrušit
Originál: Rubato (slovensky)
, 1. vyd., česky, Kalich, / Prvotisky, sv. 7, Praha, 215 stran, ISBN: 9788070171059
TOPlist