poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Hurá, ještě žijeme

Další autoři: Eva Pátková (překladatel), Eva Pátková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Pozadím životních osudů Jakuba Formana, dravého, ctižádostivého a úspěšného podnikatele, je poválečná západní Evropa. Svých kontaktů, které získal jako tlumočník americké vojenské správy, využívá pro…
Pozadím životních osudů Jakuba Formana, dravého, ctižádostivého a úspěšného podnikatele, je poválečná západní Evropa. Svých kontaktů, které získal jako tlumočník americké vojenské správy, využívá pro jediný cíl: stát se nejbohatším člověkem na světě... Autor zúročuje v tomto pikareskním románu své bohaté zpravodajské a novinářské zkušenosti. Zasvěceně líčí období v západní Evropě charakterizované jako "hospodářský zázrak". Brilantní próza, prokládaná dobovými dokumenty a konzultovaná s odborníky z politických, hospodářských a právnických kruhů, nám neobyčejně zajímavě přibližuje dobu nedávnou. Přeložila Eva Pátková.
Váz., 688 stran, 12,5 x 20 cm

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 2., (V Euromedia Group 1.), 2003, česky, Ikar, Praha

Jakub Forman, který jako velmi mladý prošel 2. světovou válkou, stojí na prahu mírového života bez vzdělání, bez profese a bez iluzí. Chopí se první náhodné příležitosti a využije podvodu k tomu, aby přežil. V poválečné Evropě,

Pro vydání: Vyd. 2., (V Euromedia Group 1.), 2003, česky, Ikar, Praha

Jakub Forman, který jako velmi mladý prošel 2. světovou válkou, stojí na prahu mírového života bez vzdělání, bez profese a bez iluzí. Chopí se první náhodné příležitosti a využije podvodu k tomu, aby přežil. V poválečné Evropě, která svými neuspořádanými poměry bez pravidel přeje odvážným, dravým lidem bez skrupulí, se velmi brzy perfektně naučí využívat nepřehledné situace ve svůj prospěch. Na Jakubově fantastickém vzestupu dokládá autor zrod německého hospodářského zázraku. Dějově je román velmi bohatý, s množstvím dramatických zápletek i milostných dobrodružství, typických pro autorův čtivý styl. Text je prokládán dobovými dokumenty a politickými fakty z třiceti let poválečného vývoje Evropy.

Barvitý pikareskní román, v němž autor zasvěceně líčí na životním příběhu svého fiktivního hrdiny poválečný vývoj západní Evropy v 50. letech 20. století.

Můj názor na knihu Hurá, ještě žijeme:

zrušit
Originál: Hurra wir leben noch (německy)
, Vyd. 2., (V Euromedia Group 1.), česky, Ikar,, Praha, 685 stran, ISBN: 8024902699
TOPlist