poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Souhvězdí Kata

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Toto je neobyčejný příběh neobyčejného kata. Jakub je posledním absolventem slavné Akademie mistrů popravčích v polském Běsově, která vzápětí lehne popelem. V jeho stopách kráčí krysy, mor a zkáza.…
Toto je neobyčejný příběh neobyčejného kata. Jakub je posledním absolventem slavné Akademie mistrů popravčích v polském Běsově, která vzápětí lehne popelem. V jeho stopách kráčí krysy, mor a zkáza. Jenže touha pomstít se světu za utrpěná příkoří a vraždu jeho lásky nikam nevede. Ani s žoldnéři pod obléhaným Pskovem, ani u kozáků na ukrajinské stepi, ba ani v Praze mezi alchymisty na dvoře císaře Rudolfa II. nenachází Jakub to, co hledá. Kat je odsouzen k opovržení. Kat je nečistý. Kat je stále sám. Ale co je pravdy na tom, že kat dokáže člověku ukrást duši?

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2012, česky, Gorgona, Praha

Jakub je posledním absolventem slavné Akademie popravčích v polském Běsově, která však shořela na popel. Cítí se plný zloby za všechna příkoří, kterých se mu dostává od lidí a touží také po pomstě kvůli smrti své jediné lásky. Postupně však zjišťuje,

Pro vydání: 1. vyd., 2012, česky, Gorgona, Praha

Jakub je posledním absolventem slavné Akademie popravčích v polském Běsově, která však shořela na popel. Cítí se plný zloby za všechna příkoří, kterých se mu dostává od lidí a touží také po pomstě kvůli smrti své jediné lásky. Postupně však zjišťuje, že nic nedokáže uhasit zlobu a hořkost v jeho srdci a snaží se proto hledat něco, co by mu přineslo klid. Na svých cestách se Jakub setkává i s císařem Rudolfem II. a věhlasným okultistou i vědcem Johnem Dee. Příběh kata je tak trochu příběhem krysařovým.

Fantasy román přinášející příběh profesionálního kata, který je nezbytným kolečkem ve fungování společnosti, ale zároveň je zde persona non grata.

Můj názor na knihu Souhvězdí Kata:

zrušit
Originál: Gwiazdozbiór Kata (polsky)
, 1. vyd., česky, Gorgona,, Praha, 349 stran, ISBN: 9788090495210
TOPlist