poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Hitlerův pianista: vzestup a pád Ernsta Hanfstaengla, Hitlerova důvěrníka a Rooseveltova spojence

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Neuvěřitelný příběh jediné osoby, která přímo pracovala pro Hitlera a Franklina D. Roosevelta - příjemného absolventa Harvardu Ernsta Hanfstaengla, který pomáhal vytvořit stvůru nacismu a později…
Neuvěřitelný příběh jediné osoby, která přímo pracovala pro Hitlera a Franklina D. Roosevelta - příjemného absolventa Harvardu Ernsta Hanfstaengla, který pomáhal vytvořit stvůru nacismu a později pracoval na jejím zničení.
Byl to muž, který se těšil důvěře "vůdce" i F. D. Roosevelta, muž s jedinečným celosvětovým rozhledem po katastrofických událostech počátku dvacátého století. Ernst Hanfstaengl (známý jako Putzi) byl domýšlivý Hitlerův dvorní šašek, pianista, který ho dovedl uklidňovat, a mazaný šéf Hitlerova odboru pro zahraniční tisk v období jeho vzestupu; později hrál roli v Rooseveltově nanejvýš tajném projektu, zaměřeném na propagandu proti Třetí říši.
Kniha Hitlerův pianista, která odhaluje mnoho skutečností z Hitlerova osobního života a popisuje americkou psychologickou válku, vypráví příběh muže, rozpolceného svou loajalitou vůči dvěma nesmiřitelným odpůrcům.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Dita, Praha

Ernst Hanfstaengl byl poněkud bizarní postavou nacistického hnutí. Pocházel z kruhů mnichovské smetánky, stal se nadšeným obdivovatelem A. Hitlera a vyznavačem nacistického ideologie. Do r. 1937 pracoval v aparátu strany a pohyboval se v nejbliším okolí

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Dita, Praha

Ernst Hanfstaengl byl poněkud bizarní postavou nacistického hnutí. Pocházel z kruhů mnichovské smetánky, stal se nadšeným obdivovatelem A. Hitlera a vyznavačem nacistického ideologie. Do r. 1937 pracoval v aparátu strany a pohyboval se v nejbliším okolí "vůdce". Poté upadl v nemilost a uprchl do Velké Británie, kde byl po vypuknutí války internován. Od r. 1942 do r. 1944 využívali jeho znalostí a informací Američané. Ve službách americké administrativy působil jako poradce pro psychologickou válku proti Němcům. Pro Američany zpracoval řadu analytických materiálů, obsáhlou osobnostní charkteristiku A. Hitlera apod. Po válce vyšly v USA a se zpožděním i v Německu jeho paměti.

Životopis jednoho z příslušníků nacistické elity, který patřil k nejbližím spolupracovníkům a osobním přátelům A. Hitlera

Životopis jednoho z příslušníků nacistické elity, který patřil k nejbližím spolupracovníkům a osobním přátelům A. Hitlera.

Můj názor na knihu Hitlerův pianista:

zrušit
TOPlist