poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Myslet jako hora: Shromáždění všech bytostí

Další autoři: John Seed (autor), Joanna Macy (autor), Pat Fleming (autor), Arne Naess (autor), Jiří Holuša (překladatel), Dailan Pugh (ilustrátor)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Názory ostatních čtenářů

Hayduke 22.10.2017 22:10

Bežný človek, ktorý nemá cit pre hlbšie vnímanie ekológie, bude hlbinnú ekológiu, vďaka spôsobu, akým je v tejto knihe prezentovaná, považovať za new age sektárstvo. Nejde tu však o filozofické vysvetlenie hlbinnej ekológie a už vôbec nie…
Bežný človek, ktorý nemá cit pre hlbšie vnímanie ekológie, bude hlbinnú ekológiu, vďaka spôsobu, akým je v tejto knihe prezentovaná, považovať za new age sektárstvo. Nejde tu však o filozofické vysvetlenie hlbinnej ekológie a už vôbec nie biocentrizmu, v tejto knihe autori a autorky popisujú rituály a meditácie, ktorými cítia so Zemou a so všetkými živými bytosťami. Ide o pohľad spiritualizmu, ktorý neprezentuje filozofiu hlbinnej ekológie, ale iba duchovný smer, ktorý nemusia zdieľať všetci jej priaznivci. Ja by som sa takýchto sedení nezúčastnil. Stačia mi fakty, štatistiky, výsledky pozorovaní a vlastný mozog na to, aby som videl, že Prírode treba pomôcť, a k biocentrizmu ma vedie prirodzenosť, nie hippie rituály. Najzaujímavejšia pre mňa bola kapitola Evoluční rozpomínání. Aj tak si myslím, že by sa malo rozlišovať medzi hlbokou ekológiou (pozri knihu Hlboká ekológia od Bill Devall, George Sessions) a hlbinnou ekológiou (čo je vlastne hlboká ekológia obohatená o to duchovno - vysvetľuje to aj Erazim Kohák vo svojej knihe Zelená svatozář).

Můj názor na knihu Myslet jako hora:

zrušit
Originál: Thinking Like a Mountain. Towards a Council of All Beings (anglicky)
, 1. vyd, česky, Nadácia Zelená Nádej, Prešov, 152 stran, ISBN: 8088699010
TOPlist