poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Slavné romány 20. století: 50 nejvýznamnějších moderních románů

Další autoři: Marta Ševčíková (překladatel), Pavel Šidák (spolupracovník), Jan Heller (spolupracovník), Marta Ševčíková, Pavel Šidák, Jan Heller, Jan M. Heller

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Romány, které jsme chtěli vždy číst, knihy, které „hltaly“ celé generace čtenářů, tituly rezonující v našich uších, i když jsme je dosud nečetli.
Joachim Scholl poutavým způsobem provází čtenáře 50…
Romány, které jsme chtěli vždy číst, knihy, které „hltaly“ celé generace čtenářů, tituly rezonující v našich uších, i když jsme je dosud nečetli.
Joachim Scholl poutavým způsobem provází čtenáře 50 nejznámějšími romány 20. století od Buddenbrookových přes Lolitu až po Generaci X.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Slovart, V Praze

Po stručném úvodu o vývoji světového románu berlínský literární kritik popisuje okolnosti vzniku a podává stručný obsah vybraného románu určitého autora. Romány jsou řazeny chronologicky podle data svého prvého knižního vydání. Následuje spisovatelův

Pro vydání: 1. vyd., 2006, česky, Slovart, V Praze

Po stručném úvodu o vývoji světového románu berlínský literární kritik popisuje okolnosti vzniku a podává stručný obsah vybraného románu určitého autora. Romány jsou řazeny chronologicky podle data svého prvého knižního vydání. Následuje spisovatelův stručný portrét s přehledem jeho dalších významných próz a s udáním letopočtu vydání hodnoceného románu a jeho českého překladu (byl-li vydán). Kniha je provázena fotografiemi spisovatelů, snímky z filmů, které byly natočeny podle hodnocené románové předlohy, nebo dobovými fotografiemi míst, kde se román odehrává. Publikace je doplněna slovníčkem pojmů z literární teorie, přehledem mezinárodních literárních cen, chronologickým přehledem nositelů Nobelovy ceny za literaturu v letech 1901-2005, rejstříkem autorů a rejstříkem literárních postav.

Obsah a hodnocení padesáti klasických románů světové literatury napsaných ve 20. století a životopisné medailonky jejich autorů

Obsah a hodnocení padesáti klasických románů světové literatury napsaných ve 20. století a životopisné medailonky jejich autorů.

Můj názor na knihu Slavné romány 20. století:

zrušit
TOPlist