poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Beatles

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 247 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

U nás již známý norský autor Lars Saabye Christensen vydal roku 1984 úspěšný román Beatles. Sleduje v něm osudy čtyř kamarádů v letech 1965–1972. Kluci milují Beatles a identifikují se s nimi;…
U nás již známý norský autor Lars Saabye Christensen vydal roku 1984 úspěšný román Beatles. Sleduje v něm osudy čtyř kamarádů v letech 1965–1972. Kluci milují Beatles a identifikují se s nimi; jednotlivá údobí zrání svých hrdinů autor dokonce rozčlenil do kapitol s názvy nejznámějších písniček legendární kapely. Zpočátku bezelstně idylické až komické zážitky čtyř spolužáků postupně nabývají na vážnosti a posouvají chlapce různými směry do těžce vydobyté dospělosti. Všechno nakonec dopadne jinak, než si představovali, zůstávají však přáteli. Beatles je román o přátelství.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2009, česky, Doplněk, Brno

Příběh dospívání líčí hlavní hrdina Kim jako vypravěč po sedmi letech, kdy se on i jeho kamarádi ocitají na prahu těžce vydobyté dospělosti. Na pozadí zprvu komických dobrodružství čtyř kluků se dozvídáme leccos o poměrech v tehdejší norské společnosti:

Pro vydání: 1. vyd., 2009, česky, Doplněk, Brno

Příběh dospívání líčí hlavní hrdina Kim jako vypravěč po sedmi letech, kdy se on i jeho kamarádi ocitají na prahu těžce vydobyté dospělosti. Na pozadí zprvu komických dobrodružství čtyř kluků se dozvídáme leccos o poměrech v tehdejší norské společnosti: také v Norsku šedesátá léta znamenala konec epochy, i tam stála generace rodičů náhle bezradně nad tím, co přichází. Bezradní byli i mladí - anarchisté, levičáci, rebelové, kteří se zmítají ve zmatcích myšlenkových i citových. Nakladatelstá anotace. Kráceno.

Generační příběh čtyř přátel, kteří dospívají v Norsku během šedesátých let

Generační příběh čtyř přátel, kteří dospívají v Norsku během šedesátých let.

Recenze: Ozzy objevil Beatles

Ringo, George, Paul, John - Ozzyho chytlo taky to ou jé? Kdepak, jen se dostal ke knize Larse Saabye Christensena Beatles.
Tomáš Weiss, 9. prosince 2013, Inforum.sk

Můj názor na knihu Beatles:

zrušit
Originál: Beatles (norsky)
, 1. vyd., česky, Doplněk,, Brno, 593 stran, ISBN: 9788072392377
TOPlist