poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Levandulová dáma

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Levandule: symbol čistoty, svěžesti a rozumu. Ne právě náhodou voní, kvete a bují na Kerstinině zahradě. Kerstin má široké a čisté srdce, ve své lásce k lidem, přírodě, čistotě a pořádku se stará o…
Levandule: symbol čistoty, svěžesti a rozumu. Ne právě náhodou voní, kvete a bují na Kerstinině zahradě. Kerstin má široké a čisté srdce, ve své lásce k lidem, přírodě, čistotě a pořádku se stará o každého člověka a o každé zvíře ve svém okolí, a stará se úspěšně, utěšuje, napravuje, a nebojí se problémů, které jí to občas přinese. Náhle, s jejími čtyřicátými narozeninami, se jí svět zbortí. Jasně vidí, jak ji okolí zneužívá. Navíc se vrací její dávné trauma z dětství a její zdraví je otřeseno.
A tak, aby se zbavila všech trápení, starostí a domnělých povinností ke svému okolí, ulétá za Atlantik ve snaze získat odstup. V Kanadě, na břehu Huronského jezera, začíná zvolna chápat, že každý z nás si vytváří vlastní svět a vlastní realitu a sám formuje svůj život.
Centrálním tématem knihy jsou naše životní lži a podvody, požehnané švindlířství, a poznání, že pravda může být koneckonců vždy jen subjektivní.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Baronet, Praha

Hrdinka po nešťastném dětství a nepříjemném rozvodu žije sice klidně a bez stresů, ale nudně a bez ambicí do budoucna, věnuje se domácnosti, květinám a zvířatům a rezignovaně se nechává zneužívat lidmi ze svého okolí. Po svých osamělých čtyřicátých

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Baronet, Praha

Hrdinka po nešťastném dětství a nepříjemném rozvodu žije sice klidně a bez stresů, ale nudně a bez ambicí do budoucna, věnuje se domácnosti, květinám a zvířatům a rezignovaně se nechává zneužívat lidmi ze svého okolí. Po svých osamělých čtyřicátých narozeninách se po setkání s bývalou pěstounkou rozhodne odjet do Kanady na krátkou dovolenou. V jiném prostředí se hroutí její dosavadní klidné jistoty, začíná se jí to líbit a konečně chápe, že je paní vlastního osudu a že život pro ni má přichystáno mnoho krásných dobrodružství. Domů se k údivu všech známých vrací jako zcela jiný člověk.

Román německé autorky je příběhem ženy, která po čtyřicítce dokázala opustit zaběhaný stereotyp klidné, ale fádní existence, a vrhnout se po hlavě do života

Román německé autorky je příběhem ženy, která po čtyřicítce dokázala opustit zaběhaný stereotyp klidné, ale fádní existence, a vrhnout se po hlavě do života.

Můj názor na knihu Levandulová dáma:

zrušit
Originál: Lavendelfrau (německy)
, Vyd. 1., česky, Baronet,, Praha, 374 stran, ISBN: 807214765X
TOPlist