poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Milostné básně

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Autor s úzkostnou pečlivostí vykresluje, koloruje a ozvučuje něco, co postrádá pevné obrysy a uniká pod rukama, ať už se v něm otevírá smrt, tma nebo chuť na sex. Upřímný jako zatím nikdy, v…
Autor s úzkostnou pečlivostí vykresluje, koloruje a ozvučuje něco, co postrádá pevné obrysy a uniká pod rukama, ať už se v něm otevírá smrt, tma nebo chuť na sex. Upřímný jako zatím nikdy, v surovějším stavu než hmota slov, kterou hněte.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2012, , Fra / Česká poezie, Praha

Petr Borkovec zahajuje sbírku sérií básní, s nimiž vstupuje do přírodních zákoutí, živočišného světa i dalších důvěrně známých míst. Bloudí na hrázi vypuštěného rybníka, naslouchá šelestu brouků a nočních tvorů, slepým ramenům řeky i rodným

Pro vydání: Vyd. 1., 2012, , Fra / Česká poezie, Praha

Petr Borkovec zahajuje sbírku sérií básní, s nimiž vstupuje do přírodních zákoutí, živočišného světa i dalších důvěrně známých míst. Bloudí na hrázi vypuštěného rybníka, naslouchá šelestu brouků a nočních tvorů, slepým ramenům řeky i rodným Louňovicím. A všechna tato setkání prostupuje úzkostlivě střežený a neokázale projevovaný cit, který sice doprovází básníka na každém kroku, na druhé straně však záměrně působí jaksi těkavým až rozkolísaným dojmem a patrně nemá trvalou platnost. Někdy je autorův dotek i součástí poměrně rozsáhlého portrétu jednoho z předků. Podává v něm svědectví o životě a smrti osmdesátileté venkovské ženy, o její zahradě na okraji modřínového lesa, kterou navštěvovali nejrůznější ptáci, podílející se svým zpěvem i na autorových metaforách. Jindy zase Borkovec vzdává hold korejské básnířce, nejčastěji se však pohybuje v oblastech, kde nachází analogii mezi animální a lidskou říší. Volavky, motýlice, kosti zvířat roztroušené po lesích, sovy, jež se zde objevují hned několikrát, motýli i sojky jsou s hlubokou imaginací a v symbolické rovině konfrontovány s jednáním a názory člověka a vytvářejí tak neotřelou mozaiku o naději a bezvýchodnosti, o existenci a jejím zániku.

Netradičně pojatá sbírka milostných veršů současného renomovaného básníka je mozaikou pocitů člověka, který úzkostlivě a intenzivně vnímá dění i svět kolem sebe.

Můj názor na knihu Milostné básně:

zrušit
, Vyd. 1., , Fra, / Česká poezie, Praha, 71 stran, ISBN: 9788087429327
TOPlist