poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Řeka vypráví: japonské rybářské povídky

Další autoři: Antonín Líman, Jiří Matela, Helena Honcoopová, Zdeňka Švarcová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 25 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Soubor šesti rybářských povídek jednoho z nejvýznamnějších japonských moderních autorů přeložili Antonín Líman a Jura Matela. Doslov napsala Zdenka Švarcová, ilustrace vybrala Helena Honcoopová.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: česky, Divitae, 2. svazek

Šestice povídek významného představitele japonské moderní prózy, pozorného a vlídného pozorovatele drobných lidských osudů Ibuse Masudžiho, se točí kolem tématu vodního živlu, který v japonském životě i kultuře hraje zásadní roli. Autobiografická povídka

Pro vydání: česky, Divitae, 2. svazek

Šestice povídek významného představitele japonské moderní prózy, pozorného a vlídného pozorovatele drobných lidských osudů Ibuse Masudžiho, se točí kolem tématu vodního živlu, který v japonském životě i kultuře hraje zásadní roli. Autobiografická povídka "Rybářské zápisky" představuje čtenáři pronikání do umění rybolovu s až zenovým nádechem a postavičkami, které českému čtenáři připomenou dílo Oty Pavla. Povídka "Řeka" nás provází životem samotného vodního toku v určitém časovém úseku, v poklidně plynoucím vyprávění od ztišených chvilek až po ničivé povodně, s drobnými lidskými příběhy z břehů. Portrét člověka sžitého s přírodou a nadaného svéráznou intuitivní moudrostí přináší další autobiograficky laděný text "Květina kotacu". Dojde i na dramatičtější děje spojené s vodou, jako je napadení starého rybáře dvěma výrostky v povídce "Bílé vlasy" či dopadení zlodějů, kteří svůj lup posílají po proudu v příběhu "Zloději wasabi". Závěrečná "Vodnická rebelie" pak s ironickým zpochybněním přivádí na scénu bohatou škálu vodníků z japonské mytologie. Pestrý soubor próz je reprezentativní ukázkou autorova vypravěčského umění na výrazně japonské "vodní" téma.

Sbírka poetických, úsměvných i melancholických povídek významného japonského autora, jejichž společným tématem jsou vodní toky, život v nich a kolem nich.

Můj názor na knihu Řeka vypráví:

zrušit
Originál: Kawazuri, Ibuse Masuji zenshū (japonsky)
česky, / Divitae, 2. svazek, 126 stran, ISBN: 9788074360510
TOPlist