poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Mlčenliví hrdinové: hrdinství a oddanost zvířat ve válce

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Je jen málo lidí, kterých se nedotknou příběhy, v nichž figurují zvířata. Ještě emotivněji pak působí příklady o jejich velké odvaze. Zvířecí i lidskou odvahu nacházíme v mnoha formách. Může to být…
Je jen málo lidí, kterých se nedotknou příběhy, v nichž figurují zvířata. Ještě emotivněji pak působí příklady o jejich velké odvaze. Zvířecí i lidskou odvahu nacházíme v mnoha formách. Může to být jednoduše tím, že v nich prostě existuje a že slouží k pozvednutí ducha a morálky a k obratu aktuální situace z nejtemnějšího zoufalství k jedinečné vůli přežít. I zvíře se může bez donucení samo rozhodnout, co udělá v okamžiku nebezpečí, a tak zachránit život, nebo alespoň obrátit situaci k lepšímu.
Do knihy jsem zařazeny jak příběhy o zvířatech, která získala Dickin medaili za statečnost, ale i ocenění jiných zemí včetně American Purple Heart a French Legion d'Honneur, tak i těch, která žádné medaile ani vyznamenání nedostala. Závěr vyprávění pak patří neohroženému duchu všech.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Deus, Praha

Vojáci využívali zvířat od nepaměti. Koně, sloni, velbloudi i další zvířata poskytovali během válečných tažení armádám dobyvatelů neocenitelné služby. Autorka vybrala osudy a příběhy nejrozmanitějších zvířat, která prokázala (podle lidských měřítek) během

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Deus, Praha

Vojáci využívali zvířat od nepaměti. Koně, sloni, velbloudi i další zvířata poskytovali během válečných tažení armádám dobyvatelů neocenitelné služby. Autorka vybrala osudy a příběhy nejrozmanitějších zvířat, která prokázala (podle lidských měřítek) během válek v Evropě, ale i na dalších místech ve světě, neobyčejnou odvahu, statečnost či loyalitu. Dočteme se nejen o psech, ale i kočkách, holubech či dokonce medvědech, kteří pomohli zraněným dostat se do bezpečí, doručit veledůležitou zprávu či jinak výrazně ovlivnili průběh krutých bojů. Fotografie.

Veselé i smutnější příběhy zvířecích přátel vojáků během válek v devatenáctém i 20.století

Veselé i smutnější příběhy zvířecích přátel vojáků během válek v devatenáctém i 20.století.

Můj názor na knihu Mlčenliví hrdinové:

zrušit
TOPlist